На Городенківщині аграрна компанія незаконно орендувала 10 гектарів землі

Суспільство

Господарський суд Івано-Франківської області визнав незаконним та скасував рішення Незвиської сільської ради Городенківського району щодо передачі в оренду земельної ділянки загальною площею 10 га із земель запасу для ведення сільськогосподарського виробництва.


Про це повідомили в пресслужбі Господарського суду Івано-Франківської області.

Суд зобов`язав орендаря – Товариство з обмеженою відповідальністю “Агрокомпанія Прикарпаття” звільнити земельну ділянку площею 10 га, яка знаходиться за межами населеного пункту с.Воронів Незвиської сільської ради.

Заступник керівника Тисменицької місцевої прокуратури, звернувшись до суду в інтересах держави вказав, що Незвиська сільська рада перевищила владні повноваження при прийнятті рішення щодо передачі землі, наслідком чого стала незаконна передача ТОВ “Агрокомпанія Прикарпаття” земельної ділянки площею 10 га.

«Постановою державного інспектора у сфері державного контролю за використанням та охороною земель Головного управління Держгеокадастру в Івано-Франківській області ТОВ “Агрокомпанія Прикарпаття” визнано винним у вчиненні адміністративного правопорушення, що полягає у самовільному використанні земельної ділянки державної форми власності площею 12,8290 га», – йдеться у повідомленні.

Земельна ділянка площею 10 га, що була передана Незвиською сільською радою в оренду ТОВ “Агрофірма Прикарпаття”, входить в склад земельної ділянки площею 12,821га, що знаходиться у с.Воронів в урочищі “Чортовецька дорога” за межами населеного пункту та відноситься до земель сільськогосподарського призначення державної власності.

Розпорядження цією земельною ділянкою у відповідності до частини 4 статті 122 Земельного кодексу України належать до компетенції Головного управління Держгеокадастру в Івано-Франківській області, а не до компетенції сільської ради.

«Доказів державної реєстрації права оренди земельної ділянки за договором оренди землі, як того вимагають приписи чинного законодавства, суду не подано, а отже договір оренди землі є неукладеним, і як наслідок, ТОВ “Агрофірма Прикарпаття” користується земельною ділянкою площею 10 га без належних правових підстав та зобов`язане звільнити її», – йдеться у повідомленні.


Переглядів: 165
banner