На Івано-Франківщині дві дитини померли від менінгококової інфекції

Суспільство

З початку 2023 року зареєстровано два летальних випадки менінгококової інфекції серед дитячого населення у Коломийському та Рожнятівському районах Івано-Франківській області. Про це повідомили в Івано-Франківському обласному центрі контролю та профілактики хвороб МОЗ.


Про це повідомили в Івано-Франківському обласному центрі контролю та профілактики хвороб МОЗ, пише Голос-Інфо


Станом на 3 березня 2023 року року фахівцями Коломийського ВСП провадиться епідрозслідування в осередку менінгококової інфекції. На даний час тривають протиепідемічні та профілактичні заходи з метою локалізації осередку.


Менінгококова інфекція — антропонозне інфекційне захворювання, що передається повітряно-краплинним шляхом і має різні клінічні прояви (від безсимптомного носоглоткового носійства до генералізованих форм із високою летальністю).


Менінгококові інфекції є тяжкими, переважно дитячими захворюваннями. Щороку в світі реєструють близько 300 000 – 500 000 випадків, зокрема 30 000 – 50 000 летальних. Найвищий рівень захворюваності — серед дітей до 1 року.


Джерелом інфекції є люди — носії збудника, які виділяють менінгококи і не мають запальних змін у носоглотці, або ж хворі на гострий назофарингіт і генералізовані форми. Збудник передається із краплями слизу під час кашлю, чхання, розмови. Близький тривалий контакт з інфікованою людиною-носієм сприяє поширенню хвороби. Основними клінічними ознаками є менінгіт і сепсис. Менш поширені артрит і пневмонія. Менінгіт часто супроводжує тріада симптомів: гарячка, головний біль і ригідність потиличних м’язів. Досить часто наявні сплутана свідомість, нудота, блювота, світлобоязнь.


У разі несвоєчасного звернення за допомогою менінгококова інфекція в 50% випадків призводить до смерті пацієнта. Ефективність вакцинації перевищує 93%, і найкращі результати — після щеплень в ранньому дитячому віці.


В Україні щеплення від менінгококової інфекції належить до рекомендованих. При перших ознаках захворювання звертайтесь за медичною допомогою до закладу охорони здоров’я.
Переглядів: 762
banner