На Івано-Франківщині знайшли зброю та медичне обладнання часів Першої світової війни

Суспільство

Зброю та медичне обладнання часів Першої світової війни знайшли на Івано-Франківщині впродовж січня-лютого в районі Чорного лісу працівники комунального підприємства “Пам’ять”. Про цю та інші знахідки, які зробили цьогоріч до початку карантину, кореспондентам Суспільного розповів директор цього підприємства Василь Тимків.


Василь Тимків займається пошуками місць поховань часів Першої світової війни. Каже, що метою таких робіт є вивчення наслідків політичних репресій, які проводила радянська влада проти українського народу, починаючи із 1939-го року. Найбільші поховання знаходяться в тих місцях, де діяли військові шпиталі.

“Перед нами – фрагменти лікарського обладнання, лікарських препаратів, які використовували у військовому госпіталі часів Першої світової війни на Богородчанщині. Також нами проводилися пошукові роботи, зокрема, на околицях села Нижнів Тлумацького району. Там діяв потужний військовий госпіталь”, – розповідає Василь Тимків.

Працюють там, де здійснювалися бойові зіткнення часів Першої та Другої світових воєн. Часто на одній ділянці один період переплітається з іншим.

Василь Тимків пояснює: “Ось це – фляга часів Першої світової війни так звана їдунка, миска для їжі – похідний варіант. В дальній частині стола знаходяться фрагменти від різної зброї, яка, ймовірно, використовувалася повстанцями, тому що це фрагменти мисливської зброї і не тільки. Одним словом, це говорить про те, що українські повстанці використовували ту зброю, яку могли здобути”.

Василь Тимків планує після карантину провести пошукові роботи у місті Галич та селищі міського типу Букачівці Рогатинського району.Переглядів: 164
banner