На Прикарпатті багатодітна родина лишилася без даху над головою

Суспільство

Аллу Саржевську з чотирма дітьми з-під обстрілів на Луганщині вивіз Червоний Хрест. Усе організували одногрупниці, з якими разом навчалася у франківському теологічному інституті.

Сім’я оселилася у Березівці – житло надала сільрада – власниця померла, а її син понад 20 років не жив там і не планував повертатися, Репортер.

Чотири роки родина у Березівці звикала до нового життя, але цього літа помешкання довелося звільнити – з’явився власник. І Саржевські знову залишилися без даху над головою.

Зараз сім’я орендує помешкання на вулиці Хоткевича в Івано-Франківську. У квартирі, де нині живе родина, тепло й затишно. Алла каже, про таке могли тільки мріяти. Їх прийняла родина, яка переїхала в нову квартиру.

У молодшого сина Гени – вроджена аномалія розвитку головного мозку, нижній парапарез, психомовні порушення. Нині Гена вже у другому класі. Знає кілька букв, може порахувати до 10. Алла каже, багато дало навчання в реабілітаційному центрі. Старший Михайло навчається у восьмому класі. Найстаршим – Марійці й Толіку – 18 і 17, вони живуть у гуртожитках і приходять на вихідні. Толік навчається в училищі на автомеханіка, Марійка – в Прикарпатському університеті на еколога.

З чоловіком Алла розлучилася.

«Два роки тому ми Гену ледве врятували. Мені лікарі ще гроші зібрали і коробку цукерків дали. Не я їм – а вони мені, – згадує Алла. – Коли лежала в онкодиспансері, в реанімації постійно була сама. Просила допомоги від чоловіка Романа, але він сказав, що грошей в нього нема. Потім я дізналася, що в нього інша жінка».

Жінка зібрала усі необхідні документи на участь в обласній програмі соціального забезпечення, аби отримати 90 тис грн на покращення житлових умов чи придбання житла. Бракує лише довідки про взяття на квартирний облік.

Наразі оплачувати помешкання допомагають небайдужі через благодійний проєкт «Янголи поруч».

Голова ОДА ДенисШмигаль на особистому прийомі пообіцяв, що із директором департаменту спробують домовитися, аби місто пішло назустріч і допомогло з квартирним обліком. Але на облік можуть взяти, лише якщо людина прожила у Франківську три роки чи пропрацювала п’ять. Тобто знову непросто. Алла знайшла небайдужу франківчанку, яка зареєструвала Саржевських за своєю адресою та минулої п’ятниці усі документи занесла до департаменту.

Тепер справа залежить від того, чи домовиться Денис Шмигаль із міським головою Русланом Марцінківим.

«Усе – на милість влади. Якщо вони таки поставлять мене на квартирний облік, я зможу подати справу на розгляд, – говорить Алла Саржевська. – Я можу претендувати на ці гроші, бо ми – багатодітна, малозабезпечена сім’я з дитиною, яка має інвалідність. Та якщо це тягтиметься довго, то діти просто виростуть».

Допомогти родині можна, переказавши гроші на картку Приватбанку 4731 2191 1106  6183. Отримувач – Ореста Возняк. Важливо вказати, що кошти для Алли.Переглядів: 193
banner