фото з мережі інтернет

На Прикарпатті чоловік отруївся грибами

Здоров`я, Надзвичайні ситуації

На Прикарпатті в медзаклад з отруєнням грибами госпіталізували 34-річного чоловіка.


Про це повідомили в управлінні з питань цивільного захисту Івано-Франківської облдержадміністрації, пише Голос-Інфо з посиланням на Суспільне.

23-го липня до Городенківської центральної районної лікарні привезли 34-річного жителя села Михальче. Діагноз – отруєнням грибами.

Стан чоловіка середньої важкості.

Це не перше таке отруєння на Івано-Франківщині цьогоріч . 18-го липня до центру екстреної медичної допомоги звернулася за допомогою 22-річна прикарпатка після отруєння грибами.

Станом на 22 липня цього року зафіксовано вісім випадків такого отруєння: три людини з Косова, двоє з Яремча. У Тлумачі, Калуші і Надвірній зареєстровано по одному випадку.

“Якщо порівняти по Україні, то Карпати знаходяться в кращих умовах, ніж степова частина нашої країни, де гриби з’явилися в основному після 60-х років минулого століття. Там люди менше обізнані, – каже у студії Суспільного начальниця відділу медицини катастроф департаменту охорони здоров’я ОДА Лідія Сенюта. – Карпатці, особливо горяни, взагалі за гриби визнають тільки білий гриб – боровик. Це призвело до того, що статистика по отруєннях грибами значно нижча, ніж у Центральній та Східній Україні”.

У 2019-му році в стаціонарах медичних закладів Прикарпаття проліковано всього вісім пацієнтів з отруєнням грибами.Переглядів: 172
banner