На Прикарпатті інтернам екстреної допомоги не доплатили за хворих з COVID-19

Суспільство

Не всі медики-інтерни, які працювали з хворими на COVID-19, отримали доплати за роботу.


Про це на брифінгу повідомила заступниця голови Івано-Франківської облдержадміністрації Марія Савка, пише Суспільне.

За її словами, у тих пакетах послуг, які медичні заклади підписали із Національною службою здоров’я України, виплати інтернам не враховані. Про цю проблему, каже Марія Савка, знають і в МОЗ.

“Зараз наш департамент охорони здоров’я завершив збір інформації за кількістю тих інтернів, які працювали в закладах із хворими на COVID-19. Ці дані передадуть у Міністерство охорони здоров’я, щоб врегулювати питання. У великих лікарнях, де є найбільше інтернів, а це – обласна клінічна лікарня, ЦМКЛ, Снятинська, Надвірнянська, Косівська, Верховинська районні лікарні – заробітну плату інтернам виплатили. Інтернам екстреної медичної допомоги зарплата не виплачена”, – зазначила Марія Савка.

Усі заклади, які підписали з НСЗУ угоди, у квітні отримали 90% грошей від договорів. Ці кошти спрямували на виплату заробітних плат медпрацівникам. Щоб отримати додаткові виплати за лікування хворих на коронавірусну інфекцію, лікарні мали підписати пакети послуг на COVID-19. Коли такий пакет вже підписали, медзаклади можуть отримати додаткову фінансову допомогу на виплату зарплат.

До слова, першого травня працівники Івано-Франківської станції швидкої медичної допомоги провели попереджувальну акцію протесту, вимагаючи гідної оплати праці.Переглядів: 9