На Прикарпатті майже 200 боржників аліментів перебувають у розшуку

Суспільство

В Івано-Франківській області перебувають у розшуку 192 боржники аліментів.


Про це повідомила начальниця Південно-Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції Вікторія Васильчук.

Щодо кількості постанов, які обмежують права неплатників аліментів, їх було складено 1 442.

За словами Вікторії Васильчук, від початку 2020-го року співробітники відділів управління стягнули кошти з боржників аліментів на користь 13 261-ї дитини. Найбільша сума, стягнена з одного боржника, – 20 тисяч гривень.

“Є злісні неплатники аліментів, термін заборгованості яких може становити і понад кілька років. Виконавці державної виконавчої служби застосовують ті заходи, які передбачені 71-ю статтею Закону України “Про виконавче провадження”. Зокрема, обмеження щодо кермування транспортним засобом, полювання, користування зброєю. В Івано-Франківській області, завдяки таким обмеженням, було стягнуто маже 9 мільйонів гривень”, – каже вона.

У співпраці з Державною прикордонною службою здійснюється реалізація такого обмеження, як у праві виїзду за кордон.

Державна виконавча служба співпрацює з міграційною службою, податковою. А також – з пенсійним фондом, оскільки стягнення може накладатися і на пенсію боржника аліментів.

Виконавча служба має можливість автоматично ініціювати арешт коштів на банківських рахунках злісних неплатників аліментів.

“Спочатку ми співпрацювали тільки з “Ощадбанком”, далі під’єднуються й інші банківські установи, що дає можливість державному виконавцю автоматично, після винесення постанови про відкриття провадження, надіслати її до банку. І банк арештовує кошти боржника”, – говорить Вікторія Васильчук.

Часом боржники намагаються оскаржити арешт їхніх рахунків або майна. Але арештовує рахунок не виконавча служба, а банк. І якщо йде мова про захищені рахунки, на які не може бути накладене стягнення , то, відповідно, встановлення такого статусу рахунка має бути визначений банком. Якщо банк накладає арешт на такий рахунок, то він не є захищеним.

“Якщо боржник має заборгованість зі сплати аліментів понад чотири місяці, а якщо – дитини з інвалідністю – понад три місяці, то ці постанови накладаються автоматично всі разом”, – пояснює очільниця міжрегіонального управління.

Працівники виконавчої служби отримують нагороди за тими провадженнями, за якими вони стягують суми, якщо вони відповідають певним критеріям. Він перераховується у відсотковому співвідношенні до стягненої суми і становить залежно від виду проваджень від 10 до 20 відсотків.Переглядів: 171
banner