На Прикарпатті під час карантину 5% туристичних підприємств припинили роботу

Суспільство

На Прикарпатті 5% підприємців, які працюють у сфері туризму в області, припинили свою діяльність під час карантину.


Про це кореспондентам Суспільного розповів начальник відділу туризму облдержадміністрації Віталій Передерко.

За його словами, найбільше постраждали готелі. Загальні втрати підприємці підрахують після закінчення літнього сезону.

Франківка Любов Прокіпчук на початку року запланувала сімейну відпустку – десять ночей у Греції. Жінка звернулася до туристичної агенції в Херсоні, з якою працює вже десять років. На початку лютого жінка заплатила 25% за поїздку. Наступного місяця – ще таку ж суму. Пані Любов замовила два номери та квитки для двох людей. Від одного номера, який замовили для дочки, родина відмовилася. Проте гроші, які внесли, не повернули. Любов Прокіпчук пропонувала, щоб гроші перевели у фонд оплати за номер, який залишається, проте туроператор на це не погодився.

Авіаперельоти до Греції мають відновини з першого липня. Тур родини Прокіпчуків запланований на кінець червня.

На Франківщині 5 % туристичних підприємств припинили роботу під час карантину

“Ми пропонували, щоб ті кошти, які моя родина проплатила, були переведені на депозит, щоб нам не ставили умови. Але гроші або пропадають, або ми маємо зараз вибрати певні дати вильоту, які нам пропонують. За тиждень-півтора я не зможу сказати дату і не можу дати згоду на такі умови”, – сказала Любов Прокіпчук.

За сімнадцять років діяльності однієї із франківських туристичних компаній така ситуація сталася вперше, розповідає менеджерка Дарія Цюрак. На період карантину припало приблизно 20% поїздок людей. Тури замовляли на травневі свята та початок червня до Туреччини, Єгипту, Греції. Також часто бронювали екскурсії країнами Європи. Зараз клієнтам у цій турагенції пропонують три варіанти вирішення ситуації:

“Перший варіант – це переносити дати вильоту на ті дати, коли уже буде дозволено. У більшості випадків – це друга половина липня. Тоді вже все буде добре, літатимуть літаки”, – пояснила Дарія Цюрак.

Також менеджерка додає, що пропонують серпень та осінь. Якщо люди не мають можливості перенести виліт, то пропонують відпочинок наступного року – ті самі дати, ті ж умови бронювання і та сама кількість людей. На це клієнти часто погоджуються. Також можна заморозити гроші, щоб згодом використати на будь-яке бронювання до кінця 2020-2021 року.

На Франківщині 5 % туристичних підприємств припинили роботу під час карантинуАдвокат Володимир Громко вже неодноразово зустрічався з порушенням інтересів туристів. За його словами, усе потрібно прописувати в договорі. Зараз радить шукати компроміс обидвом сторонам, адже суди – це довго і затратно.

“Краще домовлятися з турагенствами і з клієнтами, можна укласти додаткові договори, переносити дати поїздки. Але зрозуміло, що коли люди проплачують поїздку в червні чи липні, а їм пропонують перенести відпочинок на листопад або грудень, то зрозуміло, що це не один і той самий відпочинок”, – зазначив адвокат Володимир Громко.

Після послаблення карантину у травні приблизно 40% підприємців та фірм туристичної галузі відновили свою роботу.

“За чотири місяці 2020-го року ми отримали один мільйон 800 тисяч гривень туристичного збору. Якщо порівнювати з минулим роком, то приблизно плюс 30%. Падіння немає. Навіть попри те, що зими не було, але працював туристичний комплекс “Буковель”, інші заклади в Яремчанській зоні. Тому туристи в нас були”, – сказав начальник відділу туризму ОДА Віталій Передерко.



Переглядів: 237
banner