На Прикарпатті планують створити 1000 нових місць для компактного проживання внутрішньо переміщених осіб

Суспільство

Створення 1000 нових місць для компактного проживання внутрішньо переміщених осіб, ремонт наявних приміщень, створення громадських просторів, підтримка релокованого бізнесу, економічна інтеграція ВПО у життя нашого краю, консультації щодо їхнього працевлаштування, підтримка працівників органів влади у сфері соціального захисту задля вирішення потреб переселенців – це неповний перелік завдань, які УВКБ ООН, Агентство ООН у справах біженців, планує реалізувати у 2023 році на Прикарпатті.


Пише Голос – Інфо з посиланням на  Івано-Франківську обласну державну адміністрацію


Про вже зроблене у справі підтримки постраждалих від війни українців та плани на поточний рік йшлося учора під час зустрічі заступниці голови обласної державної адміністрації Людмили Сірко з головою Польового офісу УВКБ ООН Ракель Трабазо та національним координатором Проєкту МОП «Права у світі праці: покращення дотримання Україною основних міжнародних трудових норм» Андрієм Фіголем.


Зазначалося, що реагуючи на гуманітарні потреби Агентство ООН у справах біженців на території Івано-Франківщини зосередиться на довгострокових рішеннях. Тим паче, що масштабне руйнування житлової інфраструктури в багатьох областях не дозволяє людям повертатися додому. Тож у пріоритеті – альтернативні житлові рішення, нові можливості життя та доступу до соціальних, освітніх та медичних послуг.


На зустрічі було обумовлено питання координації діяльності цієї організації та органів влади області. Людмила Сірко зауважила, що завданнями органів соціального захисту області та місцевого самоврядування є визначення й оцінка потреб внутрішньо переміщених людей, узагальнення такої інформації для організацій-донорів задля оперативного вирішення усіх проблем.


«Ми очікуємо чергової евакуації жителів одного із східних регіонів України, тому будь-яка допомога буде на часі,– зазначила посадовець. – План реагування на виклики щодо гуманітарних проблем від УВКБ ООН цьогоріч на Прикарпатті розроблено. Зобов’язуємося надати всебічну підтримку, щоб втілити його у життя».Переглядів: 763
banner