На Прикарпатті розробили схему, як в умовах карантину опікуватися людьми у групах ризику

Суспільство

Яким чином в період карантинних обмежень на Прикарпатті опікуються людьми, що знаходяться у групі ризику – ВІЛ-інфікованими, з гепатитом С, туберкульозом, дізнавалися журналісти Суспільного говорили у студії Суспільного.


Соціальний працівник ФБ “Захід шанс” Володимир Поляков каже: “Ми розробили маршрути по області, виїжджали і спілкувалися з нашими підопічними. Зараз ми вирішили діяти, як і раніше, але наперед готуємо пакети з інструментарієм, дотримуємося дистанції при спілкуванні. Треба видавати пацієнтам маски, але ми їх не отримали. І це величезна проблема. Наші пацієнти, особливо наркозалежні, не мають засобів захисту. І тому вони наражають на небезпеку і себе, і оточуючих”.

Важливою темою діяльності організації є стимулювати тих, кому допомагають, тестуватися на ВІЛ.

“У цьому нам допомагає мобільна амбулаторія. Ми маємо дві кімнатки. Люди можуть самотестуватися, достримуючись дистанції з іншими. Ми можемо асистувати на відстані. Це зручно”, – розповідає Володими Поляков.

Важливо, щоб ВІЛ-інфіковані могли отримати РЛТ-терапію або ЗПТ-терапію. В умовах карантину це складно. За словами соціального працівника фонду, коли з районів приїжджають люди, вони не можуть потрапити навіть на територію Івано-Франківського обласного центру СНІДу в інфекційній лікарні, бо там зараз карантин. А ліки треба отримати. Телефонують до представників “Захід шансу”, які приїжджають, зв’язуються з лікарями, і ті виносять потрібні препарати.

Особливо дієвим такий алгоритм співпраці в умовах карантину є у допомозі людям, які потребують лікування вірусного гепатиту С. Адже тут важлива безперервність лікування, бо інакше зникає його доцільність.

Директор БФ “Захід шанс” Олександр Гринь розказує, що щороку вони опікуються щонайменше трьома тисячами людей: “Понад дві тисячі – це ті, хто хоча б двічі приходять за ліками. Більше 500 секс-працівниць і приблизно така ж кількість чоловіків, які практикують секс з чоловіками. Ще є безхатьки, з якими ми працюємо з раннього виявлення туберкульозу”.



Переглядів: 218
banner