На Прикарпатті у річку потрапила кров із бійні

Суспільство

Стоки з кров’ю, які потрапили у річку Нараївка поблизу села Більшівці, що на Прикарпатті, виявили інспектори рибоохоронного патруля.


Про це кореспондентам Суспільного Карпати розповів начальник Державного агентства рибного господарства в Івано-Франківській області Любомир Стрембіцький.

За його словами, під час патрулювання рибінспектори виявили забруднення у річці Нараївка. З труби над водоймою текла червона рідина зі специфічним запахом крові. Любомир Стрембіцький каже, що зі слів місцевих жителів, такі зливи крові у водойму відбуваються два-три рази на тиждень.

“Риба там не загинула, бо її там немає. Вона здохла вже набагато раніше. Власник цієї бійні не запустив ні нас, ні патрульну поліцію, ні Державну екологічну інспекцію на територію. З його слів, бійня не проводить роботу і ніякого забою там нема. Але можна простежити, звідки та труба йде, а вона йде з його території у річку Нараївка”, – говорить Любомир Стрембіцький.

10-го лютого на територію, звідки, ймовірно, спускають кров у річку, мають пройти працівники екоінспекції та патрульні. За словами Любомира Стрембіцького, якщо цю проблему не вирішити, то кров може забруднити Дністер.

“Я вже з науковцями говорив. Кров – це біологічні відходи. У нас є порядок утилізації таких відходів. Наприклад, пізніше через русло річки Дністер може бути розповсюдження тієї ж чуми свиней, яка час від часу виникає. У Дністрі далі по течії йде водозабір, тому вода може стати шкідливою для людей”, – пояснив Стрембіцький.

Крім того, каже Любомир Стрембіцький, на бійні мали б облаштувати очисні споруди та біофільтри, та цього немає. Воду з Нараївки на дослідження взяли працівники екоінспекції. Також провести перевірку мають у Держпродспожислужбі.Переглядів: 219
banner