На Прикарпатті відбулися обласні змагання серед підрозділів місцевої пожежної охорони

Суспільство
На Прикарпатті відбулися обласні змагання серед підрозділів місцевої пожежної охорони та добровільних пожежних формувань «Кубок Святого Флоріана» ,а також презентація Громадської організації «Добровільні пожежні-рятувальники Івано-Франківщини».


Пише Голос-Інфо з посиланням на Головне управління ДСНС України в Івано-Франківській області.


Прикарпаття активно розвивається у напрямку створення підрозділів добровільних і місцевих пожежних формувань, і вже станом на сьогодні створено 36 підрозділів місцевої пожежної охорони та 15 добровільних пожежних команд. Добровольці-це перші помічники професійних рятувальників, тому, щоб удосконалити їхні навички, а також підвищити рівень їхньої фізичної підготовки і проводилися дані змагання.


Участь у змаганнях взяли 13 команд з цілої області.


 Змагання розпочалися зі вшанування хвилиною мовчання всіх, чиї життя щоденно забирають ворожі кулі та покладання квітів до Меморіальної дошки пам’яті загиблим героям.


 Зі словами привітань до присутніх звернувся начальник Головного управління ДСНС України в області Володимир Чернецький: “Працівники місцевої пожежної охорони та добровільних пожежних формувань — це перші помічники професійних пожежних, це сучасна робоча модель і прогресивна практика. Так люди можуть проявляти свою громадську відповідальність та робити особистий внесок у колективну безпеку жителів громад”- зазначив Володимир Володимирович. У свою чергу Голова Громадської спілки ”Пожежні-рятувальники України” Ігор Гасик відмітив, що Прикарпаття активно розвивається у напрямку створення добровільних пожежних підрозділів та зазначив, що Громадська спілка створена з метою надання всебічної допомоги даним підрозділам.


Під час змагань також відбулася нарада з головами територіальних громад на якій було доведено методичні рекомендації


по створенню добровільних пожежних команд в умовах воєнного часу ,а також представлено Громадську організацію «Добровільні пожежні-рятувальники Івано-Франківщини». Основною метою діяльності якої є сприяння в забезпеченні безпеки, захисту та допомоги громадянам у випадку надзвичайних ситуацій, природних катастроф, техногенних аварій.


Також в ході змагань рятувальники підписали Меморандум про партнерство та взаємодію між Головним управлінням Державної служби України з надзвичайних ситуацій в Івано-Франківській області та Івано-Франківською обласною організацією Товариства Червоного Хреста України, який надасть можливість забезпечити належну взаємодію та координацію діяльності двох підрозділів, що надзвичайно важливо, зокрема в умовах війни.


Для діток було проведено дитячі змагання з елементами ”Firefighter combat Challenge”, які провела з ними команда ДЮРП.


А далі відбувся перший вид змагань “Пожежна естафета”, в якому команда долала дистанцію, яка складалася із чотирьох етапів, під час подолання цих етапів необхідно було подолати паркан, набрати із ємності воду і заповнити нею електронну мішень, ліквідувати пожежу за допомогою вогнегасника і врятувати потерпілого (манекен вагою 80 кг перемістивши його із небезпечної зони в безпечну).


Під час другого виду змагань “Оперативного розгортання” команді необхідно було провести повне розгортання рукавних ліній по дистанції від пожежної мотопомпи за допомогою ручних пожежних стволів та залити електронні мішені водою.


А цьогорічними переможцями змагань стали три команди: перше місце ,”Кубок Святого Флоріана”, ікону та чоботи пожежного вручив команді-переможцю МПК села Олеша Голова Громадської спілки ”Пожежні-рятувальники України”, Ігор Гасик.


 Друге місце здобула добровільна пожежна команда села Прокурава, яка отримала медалі, грамоти та каски пожежного.


 А третє – місцева пожежна команда ”Поляниця”, яка була нагороджена медалями ,грамотами та крагами пожежного.


Також за мужність і відвагу, професіоналізм, проявлені під час гасіння пожеж та ліквідації інших надзвичайних ситуацій, Грамотою Головного управління ДСНС України в Івано-Франківській області було нагороджено кращих працівників місцевої пожежної охорони та добровільних пожежних формувань області, а також грамоти отримали наймолодший та найстарший учасник змагань.


Грамоти, сувеніри медалі та спеціальне обладнання повезли учасники змагань у кожен, навіть найвіддаленіший куточок Прикарпаття. А найцінніше, що всі учасники добровільних пожежних формувань області змогли зустрітися, поспілкуватися, обмінятися досвідом та вдосконалити свої професійні якості.


Стежте за нами в соціальних мережахЮтубТелеграмФейсбук та Інстаграм.Переглядів: 339
banner