На Прикарпатті випробовують доступність інфраструктури для людей із обмеженими можливостями

Суспільство

На Івано-Франківщині проаналізували можливості рівного доступу до транспорту осіб із особливими фізичними потребами.

Десять відсотків місць для паркування в обласному центрі відведені під транспортні засоби для інвалідів. При здачі в експлуатацію світлофорних об’єктів зважають на присутність звукової сигналізації. Встановлюють нові – так звані «розумні», пише Фіртка з посиланням на Голос України.

«Так само під час капітального ремонту чи реконструкції дорожньої інфраструктури в межах населених пунктів вимагаємо доступності пішохідних переходів, з’їздів, пандусів при створенні об’єктів у межах вулично-шляхової мережі. Такі норми стосуються також територій торгових центрів», – розповідає т.в.о. начальника відділу безпеки дорожнього руху обласного управління патрульної поліції НПУ Віталій Царьов.

На безпечності об’єктів транспортної інфраструктури для осіб із особливими фізичними потребами та маломобільних груп наголошує начальник відділу ремонту та експлуатаційного утримання автодоріг, з організації та безпеки дорожнього руху Служби автодоріг в Івано-Франківській області Ігор Щерба. При розробці проектів вимагають врахувати спеціальні заходи з дотримання норм доступності. Це стосується також зупинок транспорту, мостів. Приміром, пішохідні доріжки на них мають ширину не менше метра, щоб можна було їхати коляскою.

«Для ефективного вирішення проблем, з якими стикаються означені групи населення, дбаємо про синхронізовану та злагоджену взаємодію органів виконавчої влади, місцевого самоврядування та суб’єктів підприємницької діяльності. У «Стратегії розвитку Івано-Франківщини на 2021-2027 роки» одним із ключових напрямків є забезпечення доступності, забезпеченості, мінімізації будь-яких бар’єрів, пов’язаних із рухом маломобільних груп та людей із інвалідністю», – акцентує заступник голови ОДА Дмитро Романюк.



Переглядів: 173
banner