На Прикарпатті визначили номінантів відзнаки обласної Спілки письменників

Суспільство

Українська друкована книга, культура читання сьогодні потребують популяризації та підтримки. На Прикарпатті обласна організація Національної спілки письменників України з цією метою проводить конкурс серед місцевих авторів та визначає кращі книги року.


Цей конкурс започаткували самі спілчани і він уже відбувається п’ятий рік поспіль.  Днями рішенням правління обласної Cпілки затверджено номінантів відзнаки”Книжка Прикарпаття – 2020″.

Ними стали:

  • у номінації «Проза» – Марія Дзюба «Писане серце»;
  • у номінації «Поезія» – Іван Війтенко «Коромисло вічності», Василь Лесів «Суголосся»;
  • у номінації «Документальний роман» – Василь Нагірняк «Цвіт сльози»;
  • у номінації «Фольклористика» – Михайло Буджак «Сім вервиць».

Слід зазначити, що книги Василя Лесіва і Михайла Буджака у 2020 році також були визнані переможцями конкурсу та надруковані за кошти обласного бюджету на виконання регіональної цільової програми підтримки книговидання.

В управлінні інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю зазначають, що обласна державна адміністрація здійснює цілий ряд заходів для підтримки прикарпатських авторів, української книги, популяризації читання. У рамках виконання регіональної цільової програми підтримки книговидання організовується збір україномовної літератури, яку передають у східні регіони нашої держави, військовим у зоні бойових дій.  Пріоритетним є фінансова підтримка місцевих авторів та науковців, видання презентаційних книг про наш край. Щорічно проводиться фестиваль «Сторінками української книги», творчі зустрічі та презентації книжкових новинок.

Долучається обласна державна адміністрація і до відзначення  переможців вищезгаданого літературного конкурсу, а авторитетні представники літературної спільноти краю входять до складу експертної ради з питань книговидання при ОДА.Переглядів: 259
banner