На Прикарпатті за рік розпочали 28 кримінальних проваджень щодо привласнення державних коштів

Кримінал

у 2020 році за матеріалами Управління СБУ в Івано-Франківській області було розпочато 28 кримінальних проваджень, пов’язаних із привласненням державних коштів та тінізацією економіки, 28 особам повідомлено про підозру, матеріали за 22 фактами – направлено до суду, 4 вироки набрали законну силу.


Про це повідомило Управління Служби безпеки України в Івано-Франківській області.

За цей період за ініціативи СБУ відмінено 19 державних закупівель на більше ніж 458 млн. грн., які проводилися з грубими порушеннями тендерного й антимонопольного законодавства.

Попереджено завдання економічних збитків державі та неефективне використання державних коштів на суму 58 мільйонів гривень.

Попереджено незаконне відшкодування ПДВ комерційній структурі на загальну суму 19 млн. грн. та ініційовано розірвання 4 потенційно збиткових зовнішньоекономічних контрактів на 2,1 млн. грн.

Викрито конвертаційний центр, який сприяв ухиленню від сплати податків підприємствам реального сектору економіки на понад 10 мільйонів гривень.

Блоковано механізм розтрати державних коштів посадовцями та комерсантами під час закупівель комп’ютерної техніки для шкіл та дитсадків. Всупереч вимогам державної програми фігуранти закуповували та постачали низькоякісне, шкідливе для здоров’я дітей обладнання.

Направлено в суд обвинувальні акти стосовно 3 осіб, 4 особам оголошено про підозру і щодо 1 особи набрав законної сили вирок суду через незаконні втручання в роботу об’єктів критичної інфраструктури паливно-енергетичного комплексу.

В ході захисту інтересів держави від порушень у екологічній та лісовій сферах задокументовано організовану групу, яка вчинила розкрадання коштів, виділених на протипаводковий захист населення. Виявлено порушень природоохоронного законодавства на суму близько 18 мільйонів гривень. Набрали законної сили 2 вироки суду. Оголошено про підозру 24 особам. Стосовно 17 осіб обвинувальні акти направлено до суду.Переглядів: 271
banner