На Прикарпатті заборонили вилов раків

Суспільство

Від учора, 1 серпня, на території Прикарпаття заборонено здійснювати вилов раків. Адже у раків розпочинається період їхньої другої линьки за цей рік.


Про це інформує Івано-Франківський рибоохоронний патруль.

У Державному агентстві рибного господарства кажуть, що ці заходи проходять з метою збереження та охорони популяції раків в Україні. Період початку та закінчення заборони в деяких областях може відрізнятися, адже це залежить від погодних умов.

“ОСНОВНА МЕТА ЗАБОРОНИ – ЗАХИСТИТИ ЧЛЕНИСТОНОГИХ У ПЕРІОД ДРУГОЇ ЛИНЬКИ, ПІД ЧАС ЯКОЇ ВОНИ НАЙБІЛЬШ ВРАЗЛИВІ. ЛИНЬКА РАКІВ ВІДБУВАЄТЬСЯ ОДИН-ДВА РАЗИ НА РІК У ДОРОСЛИХ ОСОБИН, А В МОЛОДИХ – ЩОРАЗУ ПРИ РОСТІ ТА РОЗВИТКУ. ВОНА ТРИВАЄ ВІД КІЛЬКОХ ГОДИН ДО ОДНІЄЇ ДОБИ. ПРОТЕ ПЕРІОД ФОРМУВАННЯ ТА ЗМІЦНЕННЯ НОВОГО ПАНЦИРА МОЖЕ ПРОДОВЖУВАТИСЯ ДО ПІВТОРА МІСЯЦЯ. САМЕ В ЦЕЙ ЧАС І ДІЄ ЗАБОРОНА НА ВИЛОВ ЦИХ РІЧКОВИХ МЕШКАНЦІВ”, – ДОДАЮТЬ У ДЕРЖАВНОМУ АГЕНТСТВІ РИБНОГО ГОСПОДАРСТВА.

Зокрема, за кожного незаконно добутого рака порушнику доведеться сплатити збитки у розмірі 25,5 грн та штраф – до 680 грн. Після закінчення заборони одній особі за добу можна впіймати 30 екз. раків на водоймах загального користування та 50 екз. – на водоймах, де впроваджене платне рибальство.

Також, наголошують, що забороняється вилов цих річкових мешканців у темну пору доби (пізніше години від заходу сонця та раніше години до його сходу) із застосуванням підсвічування.Переглядів: 239