На Прикарпатті зареєстрували два випадки отруєння бджіл

Суспільство

Два звернення про отруєння бджіл зареєстрували в управлінні Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області у цьому році.


Про це сьогодні під час онлайн-семінару для пасічників розповів перший заступник начальника обласного управління Держпродспоживслужби Микола Сендецький, пише Суспільне.

Натомість голова “Спілки пасічників Прикарпаття” Іван Юсько говорить, що є більше десятка випадків, коли постраждали пасіки.

Голова “Спілки пасічників Прикарпаття” Іван Юсько розповідає, що більшість пасічників не реєструють випадки отруєння бджіл, бо не вірять, що винних покарають.

“Є отруєння бджіл у Снятинському, Городенківському районах, на Коломийщині постраждали пасіки. Також є отруєння бджіл у Рогатинському районі. Аграрії застосовують незареєстровану техніку або реєструють одні препарати для обробки поля, а насправді використовують китайські дешеві”, – каже Іван Юсько.

Два випадки отруєння бджіл зареєстрували в управлінні Держпродспоживслужби ПрикарпаттяВ управління Держпродспоживслужби про випадки загибелі бджіл звернулися пасічники з Тлумацього та Снятинського районів. Представник управління Держпродспоживслужби Іван Васьків каже, що аналіз проб на пестициди роблять у Києві.

“Вартість такого дослідження – приблизно 4 тисячі гривень. Пасічники від цього відмовилися. В Києві виявлять 250 видів пестицидів. Держпродспоживслужба в області не може проводити таке дослідженя. Ми перевірили тільки на інфекційні та паразитальні захворювання. За результатами дослідження таких не виявлено. У Снятинському районі аналогічну процедуру провели. Також були проведені запити до аграріїв. Вони в цей час не обробляли поля”, – каже начальник відділу організації протиепізоотичної роботи обласного управління Держпродспоживслужби Іван Васьків.

Василь Мануляк має пасіку у селі Яблуниця Тлумацького району. Пов’язує отруєння бджіл в області з тим, що фермери обробляють поля вдень, а не у темну пору доби.

“На території нашого села є декілька пасік. Ми всі кожної весни йдемо до сільського голови і він проводить розмови з людьми, які орендують поля і їх обробляють. Ми уже декілька років так співпрацюємо, тому на території села ми не маємо проблем. А в районі інша ситуація. Сьогодні домовилися, що в районах місцева влада, пасічники і фермери будуть проводити круглі столи, щоб якось домовитися. Перша зустріч буде у Тлумацькому районі”, – каже Василь Мануляк.

26-го травня кореспонденти Суспільного відвідали пасіку Сергія Ракетчука у селі Попелів Тлумацького району. Він припускає, що його бджоли померли через отруєння пестицидами, якими місцеві фермери та працівники агрофірм скроплювали поля.



Переглядів: 177
banner