На Прикарпатті завершуються жнива (ВІДЕО)

Суспільство

Понад 90% площ озимого ячменю уже на завершенні збору – його врожайність на рівні попереднього року.


Про це сьогодні кореспондентам Суспільного повідомив директор обласного департаменту агропромислового розвитку Іван Андріїшин.

Цьогоріч аграрії посіяли на три тисячі гектарів зернової групи більше, ніж в попередньому році, і очікують вищу урожайність. За словами Івана Андріїшина, для завершення жнив на Прикарпатті потрібно 10 днів сонячної погоди.

153 тисячі гектарів зернових та зернобобових культур – загальна площа до збирання на Івано-Франківщині цього року, – розповідає директор департаменту агропромислового розвитку Івано-Франківської облдержадміністрації Іван Андріїшин. За його словами, вчора господарства приступили до збору озимої пшениці.

“Перші тисячі гектарів показують, що якраз пшениця під час цієї погоди виповнилася, хороша клейковина. Більша половина зібраного урожаю говорить про те, що якраз пшениці 2-го, 3-го, 4-го класів мають хлібопекарські якості”, – розказує Іван Андріїшин.

Нагадаю, на початку жнив 14 липня наша знімальна група відвідала поля одного з господарств області у Тисменицькому і Тлумацькому районі. Тоді заступник директора компанії “Штерн Агро” Ігор Гордійчук розповів, що на озимий ячмінь дощі не вплинули, адже колоски були сформовані до початку негоди. За його словами, урожай був би більший, якщо б не було весняних заморозків і підтоплень у червні.

Ігор Гордійчук розповів: “Цього року ми трішки запізнилися з жнивами, в зв’язку з погодними умовами. Минулого року ми почали його збирати озимий ячмінь 1 липня. Цього року перший раз виїхали в поле тільки 8 липня”.Переглядів: 178