На Прикарпатті зросте виробництво сільгосппродукції

Суспільство

10 березня Кабінет міністрів України схвалив постанову, яка оновлює Порядок використання коштів, передбачених у Державному бюджеті для фінансової підтримки заходів в агропромисловому комплексі шляхом здешевлення кредитів.


Про це інформує Івано-Франківська обласна державна адміністрація, пише Голос-Інфо.

У 2021 році для здешевлення кредитів планується спрямувати 1,2 млрд гривень. Це одна з найуспішніших програм підтримки аграріїв, яка надає доступ до дешевого кредитування та сприяє залученню коштів у агросектор.

В минулому році 56 суб’єктів господарювання області скористалися даною програмою, залучили майже 449 млн. грн. пільгових кредитів та отримали компенсацію в сумі 18,1 млн. гривень.

Постановою визначається прозорий порядок відбору претендентів на підтримку, удосконалено напрями використання кредитних коштів, а саме: надається можливість отримувати компенсацію за коротко- та середньостроковими кредитами на поповнення обігових коштів (сільськогосподарські товаровиробники, які постраждали від погодних умов та яким банки реструктурували кредити, матимуть можливість отримати часткову компенсацію відсотків за кредитами); середньо- та довгостроковими кредити, залученими для придбання основних засобів сільськогосподарського виробництва, здійснення витрат, пов’язаних із будівництвом і реконструкцією виробничих об’єктів сільськогосподарського призначення, а також з переробкою сільськогосподарської продукції.

Максимальний обсяг компенсації позичальникам, які займаються тваринництвом, становитиме 15 млн. грн, іншим позичальникам – 5 млн. грн. Отримання пільгових кредитів аграріями Прикарпаття сприяєтиме розвитку сільського господарства, збільшенню виробництва сільськогосподарської продукції.Переглядів: 189
banner