На які речі варто насамперед звернути увагу при виборі няні для дитини

Територія успіху

Що питати у няні на співбесіді, як з’ясувати погляди на виховання малюка.

“Як вибрати няню для дитини?” — з таким питанням часто стикаються батьки. Адже цій людині ви плануєте довірити найдорожче, що у вас є — вашу дитину. Ми вирішили розібратися, як вибрати няню, будувати відносини з помічницею і які вимоги їй висувати.

Де шукати няню для дитини

Шукати няню для дитини можна як в агентствах, так і за особистими рекомендаціями знайомих. Багато батьків довіряють рекомендаціям тільки знайомих. Якщо серед знайомих немає людей, які користувалися послугами няні, можна попросити рекомендації у попередніх роботодавців. В них варто розпитати всі аспекти роботи няні, наскільки вони залишилися задоволені її послугами, чому звільнили і т. д.

Особисті якості няні

Перед пошуком помічниці варто визначитися з тим, кого власне ви шукаєте. Всі вимоги до віку, освіти, досвіду випишіть окремо і потім вже виходячи з цього списку відбирайте кандидатів. Добре, якщо няня для малюка 1-3 роки матиме медичну освіту, а для дітей старше 3 років — педагогічну. Вибираючи няню для дітей молодшого віку варто звернути увагу на активність і енергійність жінки, адже їй доведеться нерідко наздоганяти вашого малюка.

Погляди на виховання

Щоб уникнути конфліктів варто знайти няню зі схожими поглядами на виховання. Їх можна обговорити під час співбесіди. Моделюйте ситуації, які можуть статися з нянею та дитиною, і запитайте, що вона робитиме. Наприклад, як вона відреагує на конфлікт вашої дитини в пісочниці, якщо у неї відібрали лопатку і всупереч сльозам не віддають. Чи планує няня використовувати якісь методи покарання щодо вашої дитини та інше.

Правила спілкування з нянею

Спілкування з нянею має будуватися з дотриманням особистих кордонів, з нею не потрібно обговорювати конфліктні ситуації, але і не потрібно дистанціюватися від неї, адже дитина повинна бачити, що мама довіряє цій незнайомій жінці. З нянею можна обговорювати дитину, а також спілкуватися на загальні теми. Після знайомства дитини і няні рекомендують не залишати малюка відразу з незнайомою жінкою, а проводити спочатку час втрьох, потім відправляти гуляти малюка з нянею, щоб вони побули удвох і звикли один до одного. Якщо ж дитина не хоче залишатися з нянею і постійно плаче, прощаючись з мамою, варто поміняти няню. Малюкові може з якоїсь причини не приємно перебувати з нянею і це складно змінити.

Додаткові обов’язки няні

Всі обов’язки няні варто обговорювати відразу. Зазвичай, няні повинні гуляти з дитиною, супроводжувати її в різні дитячі установи, прибирати іграшки зі своїм підопічним або замість нього, якщо малюк занадто маленький. Няні повинні годувати дитину (готувати або розігрівати їжу), проводити заняття з дитиною і підтримувати чистоту в дитячій кімнаті. Іноді можна попросити няню купити щось невелике по дорозі з прогулянки, але не варто її перевантажувати додатковими дрібними проханнями. Якщо вам потрібна не тільки няня, а ще й помічниця — це варто обговорювати відразу перед прийомом на роботу.

Джерело