Нацбанк випустив пам’ятні медалі, присвячені Охтирці та Волновасі

Культура

Національний банк України випустив дві пам’ятні медалі, присвячені містам-героям – Охтирці та Волновасі.

Про це повідомляє пресслужба Нацбанку.

«Пам’ятна медаль «Місто героїв – Волноваха» присвячена відзначенню подвигу, масового героїзму та стійкості громадян, виявлених під час захисту міста від збройної агресії росії проти України», – йдеться в повідомленні.

На аверсі медалі розміщено: угорі – напис Україна, під яким – малий Державний Герб України; у центрі  написи: МІСТО/ВОЛНОВАХА/ГЕРОЇВ, у написі слова «Волноваха» літеру «н» заміняє фрагмент залізничної колії, яка досягає малого Державного Герба України та символізує прагнення міста повернутися додому, в Україну.

На реверсі медалі розміщений образ українського воїна (ліворуч) та стилізовані елементи герба Волновахи.

«Пам’ятна медаль «Місто героїв – Охитрка» присвячена місту, яке прийняло на себе величезний удар із перших днів широкомасштабного вторгнення, зазнало численних авіаційних і ракетних обстрілів, але чинило такий потужний героїчний спротив, що ворогам не вдалося його окупувати», — розповіли у Нацбанку.

На аверсі медалі розміщено птах як символ звільнення, місто, що зазнає ворожих бомбардувань, слід від ракети, що влучає в будівлю міської ради та житловий будинок, за яким грається дитина.

На реверсі медалі напис «Сміливі завжди мають щастя».

ДжерелоПереглядів: 612
banner