Національна служба здоров’я України продовжує серію публікацій для ветеранів

Суспільство
Національна служба здоров’я України продовжує серію публікацій для ветеранів про те, як отримати безоплатну медичну допомогу за Програмою медичних гарантій


ПишеГолос-Інфо, посилаючись на Івано-Франківську обласну державну адміністрацію


Якщо ветеран отримав травму чи перелом, він може розраховувати на безоплатні медичні послуги: від необхідних обстежень до лікування та реабілітації. Допомога при травмах надається в тих закладах, які уклали з Національною службою здоров’я договори на амбулаторну, стаціонарну або екстрену медичну допомогу.


Потрапивши до лікарні з травмою, пацієнт має отримати такі послуги:


• огляд та консультація лікаря;


• інструментальні обстеження (рентген, МРТ, УЗД тощо);


• лабораторні дослідження (аналізи крові та сечі, глюкоза, холестерин тощо);


• призначення лікування;


• знеболення на всіх етапах діагностики та лікування;


• в умовах стаціонару – забезпечення ліками з Національного переліку, централізованих закупівель МОЗ та за рахунок інших бюджетних програм.


Якщо травмована людина потребує хірургічного втручання, його можуть провести безоплатно в закладах, законтрактованих з НСЗУ за пакетами “Хірургічні операції дорослим та дітям у стаціонарних умовах” або “Хірургічні операції дорослим та дітям в умовах стаціонару одного дня”. Всі необхідні послуги – від діагностики до ліків – повинні бути безоплатними для пацієнта, адже за все вже сплатила держава. Водночас до послуг Програми медичних гарантій не включена вартість дороговартісних витратних матеріалів – таких як накісткові металоконструкції чи протези. Втім вони забезпечуються за рахунок інших урядових програм.


Стежте за нами в соціальних мережахЮтубТелеграмФейсбук та Інстаграм.Переглядів: 195
banner