Надскладну операцію з видалення гігантської аневризми провели в Центральній міській клінічній лікарня Івано-Франківська

Суспільство

63-річного пацієнта, якого в іншому лікувальному закладі називали неоперабельним, успішно лікують наші лікарі. Судинний хірург, професор Ростислав Сабадош нещодавно здійснив чоловікові операцію з видалення 13-сантиметрової аневризми в діаметрі правої підколінної артерії.


Пише Голос-Інфо з посиланням на КНП “Центральну міську клінічну лікарню Івано-Франківської міської ради”


Раніше у пацієнта Василя Дулі була виявлена аневризматична хвороба (захворювання, коли у людини наявна не одна, а багато аневризм різних артерій). Рік тому в одній із провідних клінік України йому намагались здійснити аналогічну операцію, що й в ЦМКЛ. Тоді підколінна аневризма в діаметрі сягала більше 7 см.


Втім, операцію виконати не вдалося. Пацієнту повідомили, що неможливо було знайти шляхи відтоку від аневризми. Прогнози були невтішні, чоловіку сказали, що з цією аневризмою йому прийдеться жити все життя і що згодом можуть статись ускладнення, які призведуть до втрати ноги.


Впродовж року ситуація поступово погіршувалась. В ЦМКЛ після детального обстеження виявили, що аневризма правої підколінної артерії збільшилася до 13 см в діаметрі, займаючи 90 % ширини поперечного перерізу нижньої третини стегна.


«Аневризма майже повністю була виповнена тромботичними масами і внаслідок того, що тромби з неї мігрували у нижчерозміщені артерії, призвела до цілковитого перекриття підколінної артерії, та початкових ділянок усіх трьох основних гомілкових артерій», – розповідає судинний хірург Ростислав Сабадош.

Лікар відзначає, що кровотік через аневризму все ж зберігався, але тільки в невелику артерію до литкових м’язів, що не дозволяло кінцівці відмерти, але й не могло зарадити затерпанню стопи та болю в спокої. Крім того, аневризма повністю перетиснула підколінну вену і призвела до її тромбозу. Внаслідок цього кінцівка була різко набряклою.


«В мене на коліні була велика гуля. Росла вона поступово, невелику набряклість я помітив ще декілька років тому, були больові відчуття, але не надто виражені. А десь влітку аневризма стала швидко збільшуватись, в результаті чого я не міг нормально ходити», – пригадує пацієнт Василь Дуля.

Зараз чоловік почуває себе добре, може ходити і успішно виписаний додому.


«Рівень обстеження Ростислава Сабадоша мене вразив. Лікар глибоко вивчав проблему, вникав у неї. Я був у різних клініках, але тільки тут стикнувся з таким конструктивним підходом до лікування, коли лікар постійно присутній на всіх обстеженнях і шукає шляхи вирішення проблеми. Це великий професіоналізм, який впливає на результат його роботи», – вважає пацієнт.

Зараз Василь Дуля готується до останньої, необхідної йому операції з приводу аневризматичної хвороби: видалення аневризми підколінної артерії на протилежній (лівій) нозі.


Стежте за нами в соціальних мережах: ЮтубТелеграмФейсбук та Інстаграм.
 Переглядів: 224
banner