Найшвидший і ефективний спосіб зарядки акумулятора авто

Поради

Іноді простіше купити новий акумулятор, ніж постійно заряджати старий.

Найшвидший і ефективний спосіб зарядки акумулятора авто.

Спочатку автомобіль створений таким чином, щоб він був максимально автономним. Саме тому більшість його систем не вимагає втручання людини протягом певного часу.

При цьому деякі системи, з часом виходять з ладу. Наприклад, акумулятор необхідно додатково заряджати. Сьогодні ми спробуємо розібратися в тому, коли ж це потрібно робити, на яких автомобілях, та й чи потрібно в принципі.

Навіщо заряджати автомобільний акумулятор

В силу різних причин акумулятор в автомобілі може розряджатися, саме тому іноді його потрібно підзаряджати. Найпростіший спосіб перевірити чи потрібен акумулятору заряд, це продзвонити його мультиметром в режимі постійного струму 20 В. Показники напруги мають бути в межах 12,6-12,7 В. Якщо показання заряду акумулятора нижче зазначених значень, то його слід терміново підзарядити, щоб не допустити глибокої розрядки.

Як зарядити акумулятор авто

У стандартному режимі, акумулятор заряджається від генератора автомобіля. Якщо і генератор, і акумулятор мають заводські характеристики, то такий заряд буде найправильнішим і корисним для авто.

Якщо ж акумулятор сильно сів, то його потрібно «відновити» шляхом зарядки за допомогою спеціального пристрою від мережі 220 В.

Перед тим, як поставити акумулятор на зарядку, потрібно виконати ще деякі дії.

Так, необхідно очистити клеми для кращого контакту. Якщо ж акумулятор обслуговується, то додатково потрібно відкрутити пробки на банках або відкрити заглушку, що дозволить парам виходити назовні.

Якщо в одній з банок недостатньо електроліту, то долийте в неї дистильованої води.

На жаль, способу прискорити процес зарядки автомобільного акумулятора без шкоди для нього ж — не існує

Як правильно зарядити акумулятор авто

Перед тим, як ставити акумулятор обов’язково потрібно перевірити рівень електроліту і долити його, якщо він впав. Доливати можна як електроліт, так і дистильовану воду.

Також потрібно враховувати, що під час зарядки акумулятора виділяється водень і кисень, суміш яких є вибухонебезпечною. Таким чином заряджати акумулятор потрібно в провітрюваному приміщенні.

При зарядці акумулятора не можна допускати появу відкритого джерела вогню або іскор поруч з акумулятором.

Якщо ви прийняли рішення заряджати акумулятор без зняття з авто, то потрібно відключити мінусовий провід АКБ.

Фактично, в процесі зарядки, немає нічого складного. Для цього ви просто підключаєте прилад для зарядки акумулятора до самого акумулятора, після чого включаєте зарядний пристрій для акумулятора в мережу.

Процес повної зарядки акумулятора займає приблизно 10-12 годин, якщо акумулятор розряджений в повному обсязі, час зарядки падає.

Щоб дізнатися, що акумулятор повністю заряджений, необхідно або подивитися на спеціальний індикатор, який є на самому акумуляторі, або заміряти напругу на клемах батареї, яка повинна становити близько 16,3-16,4 В.

ДжерелоПереглядів: 317
banner