Євген Клопотенко завітав до Івано-Франківська з презентацією нового шкільного меню (ФОТО)

Суспільство

Сьогодні, 17 вересня, відбулася зустріч з Євгеном Клопотенко в СШ №11.

У рамках зустрічі з кулінарним експертом було презентовано проєкт «Нове шкільне харчування».

Нове Шкільне Харчування-проект з покращення культури харчування у школах України, заснований самим кулінарним Євгеном Клопотенком.
Ігор Максимчук директор Департаменту освіти та науки ділиться, що у планах провести здорову систему харчування у усіх закладах освіти Івано-Франківська, але наразі поки не всі школи долучилися до проєкту. За новим меню почали готувати Гімназія #2 та #3, Угорницька школа та школа-ліцей №23, проте елементи присутні у всіх школах.

“Я людина, яка хоче жити в України, їсти українську їжу, а та їжа, що у наших їдальнях це відбитки СРСР. Я пам’ятаю, як їв гуляш і це був жах, майже у всіх спогади з шкільної їдальні — це не найкращі спогади тому я хочу міняти наше суспільство з їжі. Тільки 15 % дітей ходять у їдальню, і тільки 5% довіряють їдальні”, каже Євген.

Клопотенко ділиться планами на майбутній збірник, у якому буде зібрано 500 рецептів з яких 100-150:

“Ми не знаємо традиційні українські страви. Коли я кажу « пудря», «верещаки», « шпундель», – на мене так дивляться, як на ненормального Але я скажу: зробімо «нагетси», « бістрогани» – і всі такі : «так, добре, зробимо». Це абсурд!”
Кулінар вперше завітав в Івано-Франківськ. У рамках свого приїзду він був відвідав три навчальних заклади: Коледж ресторанного сервісу і туризму, школу №11, приватну школу-садок “Перша ластівка”.

 Переглядів: 264
banner