Наступного року Івано-Франківська область отримає державну субвенцію на придбання шкільних автобусів

Суспільство

У цьому під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад при Президентові України, яке відбулося під керівництвом голови обласної державної адміністрації – начальниці обласної військової адміністрації Світлани Онищук запевнив заступник міністра освіти та науки України Андрій Сташків.


Пише Голос-Інфо, посилаючись на Івано-Франківську обласну військову адміністрацію.

За його словами, наступного року держава спрямовує областям субвенцію у розмірі одного мільярда гривень на придбання шкільних автобусів. Тож, територіальні громади мають передбачити у своїх бюджетах кошти на співфінансування, що є умовою для закупівлі транспортних засобів.


Варто зазначити, що в області понад 20 тисяч учнів проживають за межею пішохідної доступності і потребують підвозу до місця навчання і додому.


Підвезення учнів здійснюється 230 шкільними автобусами, зокрема й 4 спеціальними.

Безкоштовним підвезенням у 2023/2024 навчальному році забезпечено 16043 (77,4% від загальної потреби), з них 14559 (90,7%) учнів підвозяться шкільними автобусами, 1484 (9,3%) – найманими або орендованими транспортними засобами.


На потреби військових у зону проведення бойових дій було передано 59 (22%) шкільних автобусів (з них на даний час 5 знищені).


Цьогоріч шляхом централізованої закупівлі за рахунок коштів освітньої субвенції з Державного бюджету та співфінансування з місцевих бюджетів придбано 21 шкільний автобус (з них 4 спеціальні для підвезення дітей з особливими освітніми потребами) на загальну суму 63 млн. 338 тис. грн. Вартість 1 шкільного автобуса 2 млн. 978 тис. грн., спеціального – 3 млн.178 тис. грн.
Загалом ще потрібно придбати 134 шкільні автобуси (у тому числі 11 спеціальних та 27 підвищеної прохідності для гірських закладів загальної середньої освіти).


Переглядів: 336
banner