НАТО хоче створити нову посаду спецпосланника в Україні: що він робитиме

Політика

Новий посланник координуватиме підтримку України з боку Альянсу, в тому числі потоки військової допомоги Києву від різних західних країн.

На тлі обговорення західними лідерами бажання України щодо вступу до НАТО, цей військовий альянс планує створити нову посаду спеціального посланника в Україні. Про це пише Foreign Policy.

“НАТО думає про призначення нового постійного посланника в Україні, який базуватиметься в Києві, оскільки Альянс прагне посилити свої довгострокові зобов’язання перед Україною на тлі війни з росією”, — йдеться у матеріалі.

План, який буде представлений у липні 2024 року на саміті НАТО у Вашингтоні, передбачає створення нової посади “старшого цивільного представника” НАТО в Україні.

Новий посланник координуватиме підтримку України з боку Альянсу, в тому числі потоки військової допомоги Києву від різних західних країн.

Як стверджують журналісти, призначення високопоставленого посланника також стало б політичним сигналом як для України, так і для росії про прихильність Альянсу до боротьби Києва.

Деякі західні чиновники вітають створення нової посади посланника як частину більшого пакета підтримки України з боку НАТО.

“Ми шукаємо способи інституціоналізувати частину двосторонньої підтримки, яка надходить в Україну, і передати її альянсу НАТО, щоб забезпечити більшу узгодженість цієї допомоги і гарантувати адекватний розподіл тягаря по всьому альянсу в нашій колективній підтримці України”, — сказала посол США при НАТО Джуліанна Сміт.

Проте є інші офіційні особи в НАТО, які у приватних розмовах розглядають роль посланника як частину урізаного пакета допомоги, який не відповідає головній меті Києва — формальному приєднанню до альянсу як такого.

“Це частина втішного призу, який ми всі намагаємося створити. Це ще один приклад того, що ми робимо замість того, чого насправді хоче від нас Україна”, — сказав один з чиновників НАТО.

ДжерелоПереглядів: 317
banner