Навіщо кішки приходять спати до господаря і як позбавити їх від такої звички

Наука

Краще уникати сумісного сну зі своїми домашніми улюбленцями.

Існує безліч причин, чому кішкам хочеться спати поруч з господарями. Але дозволяти їм це робити зовсім не обов’язково. Якщо людям неприємно, то можна відучити тварину від сумісного сну.

Причини, через які коти полюбляють спати разом з господарем

Для багатьох господарів кішок є цілком звичною ситуація, коли їх вихованці, навіть маючи своє комфортне спальне місце, приходять спати до них у ліжко. Деякі тварини роблять це постійно, а деякі — лише епізодично.

Одні коти полюбляють спати у ногах на ковдрі; інші — влаштовуються ближче до голови, на подушку; треті — пробираються під ковдру, ближче до тіла, а четверті — вважають за краще спати прямо на грудях або шиї господаря.

Точного пояснення, чому коти приходять вночі спати до господарів, не існує. Фелінологи вважають, що, приходячи на нічліг до господарів, кішки показують свою любов і прихильність до них. Можливо, якщо господар цілий день на роботі, хвостаті просто нудьгують і хочуть хоча б вночі бути ближчими до нього.

Ще одна причина візиту кішки у ліжко господаря — тварина просто мерзне. Вона шукає для себе тепле і м’яке місце, щоб спокійно поспати.

Важливе значення має і психологічний фактор. Котячі величезне значення надають безпеці. Поруч зі сплячим господарем їм тепло, затишно і психологічно комфортно. Вони почуваються у цілковитій безпеці.

Коти лікують людей

Кіт може приходити у ліжко господаря з лікувальною метою. Кішки неймовірно чутливі до настрою і самопочуття своїх господарів. Якщо людина хвилюється, засмучена або сильно втомилася, то кіт обов’язково буде поруч, щоб заспокоїти. Коли господар страждає душевно або фізично, хворіє, відчуває біль, то кіт обов’язково спробує полегшити його стан. Тварина буде лікувати людину своїм муркотінням, бурчанням і біополем.

Чутливі хвостаті лікарі визначають початок захворювання задовго до прояви його симптомів, тому можуть намагатися вилікувати хворобу на самому її початку, затишно влаштовуючись у потрібній точці тіла людини. Тому, якщо кіт лягає на одне й те ж саме місце на тілі, і при цьому старанно співає свої пісні, можливо, не варто його проганяти.

Домашні кішки вважають своїх господарів, а також усіх домочадців — членами свого прайду. Особливу свою увагу вони приділяють тим, кого вважають головними у прайді; тим, кого вони люблять, а також тим, хто потребує їх опіки (хворим, людям похилого віку і маленьким дітям).

Як відучити кішку спати у ліжку господаря

Запах господаря викликає у тварин почуття впевненості і безпеки. Тому кішки із задоволенням сплять на подушках господарів, на їх брудних речах.

Якщо домашні кішки не виходять на вулицю, їх регулярно оглядає лікар, їм періодично дають протигельмінтні препарати, а також якщо у них відсутні блохи, то можна дозволити тваринам спати у ліжку господарів.

Однак, коли з якоїсь причини людям це неприємно, то можна спробувати відучити котів від цієї звички. Якщо тварини сплять разом з господарями з раннього дитинства, то у зрілому віці змінити їх звички навряд чи вдасться, але спробувати варто.

Чого однозначно не можна при цьому робити — це лаяти котів, кричати на них. Вони не зможуть зрозуміти, чому раптом ставлення до них змінилося. Коти можуть через стрес почати робити калюжі у ліжку господарів, щоб позначити свою територію.

Переселяти кішку з господарського ліжка слід ніжно, дбайливо і поступово. Спочатку потрібно влаштувати для неї м’яке затишне спальне місце поруч з ліжком господаря (у кріслі, біля батареї опалення). У якості підстилки слід використати річ з запахом господаря. Можна покласти поруч улюблені іграшки вихованця.

За будь-якої зручної нагоди (після гри, їжі) потрібно переносити тварину на її нове місце. Перед сном слід укладати кота на це місце. Якщо вночі тварина знову прийде у ліжко господаря, то лаяти її не можна. Просто дуже м’яко і ніжно потрібно знову перенести тварину на її нове місце. А коли кішка звикне до нього і буде самостійно туди лягати, то обов’язково слід хвалити її, пригощати смаколиками.

Чому не варто спати разом з кішкою

Навіть якщо домашня кішка цілком здорова, не має паразитів і гельмінтів, то спільний сон з нею може бути небезпечним. Кішка — тварина. Будь-які рухи рук та ніг сплячої людини вона може зрозуміти, як запрошення до гри. У запалі гри кішка може налякати, подряпати господаря.

Якщо уві сні людина випадково притисне кішку, зробить їй боляче, то вона цілком може її подряпати або навіть сильно вкусити.

Кішки, які гуляють на вулиці, можуть мати на своєму тілі бліх. Ці комахи кусають і людей. Крім цього, вони є переносниками небезпечних захворювань.

Самі кішки, спілкуючись зі своїми родичами на вулиці, можуть заразитися гельмінтами, а також переносити різні захворювання:

  • токсоплазмоз;
  • дерматомікоз;
  • дерматофітію;
  • пастерельоз.

Особливо небезпечно спати з кішками дітям. Важка тварина може лягти їм на груди або обличчя. Це матиме сумні наслідки — маленька дитина легко може задихнутися.

ДжерелоПереглядів: 439
banner