Навіщо водії в країнах Східної Азії на стоянках закривають колеса різними предметами

Культура

Ті, кому доводилося бувати в Японії та Китаї напевно, звертав увагу на те, що в деяких містах автомобілісти масово прикривають колеса своїх автомобілів якимось дощечками.

Найчастіше подібне можна побачити в Японії та Китаї. Цілком очевидно, що така практика з’явилася не просто так.

Фанера, дверцята, кришки столів, кришки табуреток — що тільки не використовують азіатські водії для того, щоб прикрити колеса своїх автомобілів під час паркування.

Виглядає це вкрай дивно. Насправді в даних дій є цілком конкретні причини. Дощечки поруч з колесами потрібні для захисту автомобіля від «волохатої загрози».

Річ у тім, що в азіатських країнах дуже багато собак. Йдеться у першу чергу про бродячих тварин, кількість яких у деяких містах здатна шокувати вихідця з Європи. А тепер згадаймо, що робить кожна собака? Правильно — мітить територію.

Для мітки території собаки використовують виступаючі з землі предмети: дерева, каміння, стовпи, колеса автомобілів. Тварини постійно конкурують за територію і намагаються перебивати чужі «мітки» своїми власними.

Напевно, нікому не потрібно нагадувати, як саме самець собаки здійснює позначку своєї ділянки? І ось тепер уявіть ще один важливий момент, а саме — погодний фактор.

У багатьох містах східної Азії натурально жарко. При середній температурі +20-30 градусів за Цельсієм, «мітки» живих істот (у тому числі собак) починають дуже погано пахнути.

Таким чином, якщо колесо автомобіля позначить хоча б 3 собаки, то вже через пару годин від авто буде стояти таке «амбре», що складно буде знаходитися не лише поруч, але навіть в салоні. Саме тому водії, залишаючи машини на стоянці, прикривають колеса дошками, щоб забезпечити хоча б якийсь захист.

ДжерелоПереглядів: 184
banner