Навіщо взимку на колеса машини ллють спирт або горілку

Технології

Пляшка високоградусної рідини в багажнику авто вирішує відразу кілька зимових проблем.

Напередодні зими багажники автомобілів поповнюються традиційними для сезону аксесуарами, що дозволяють полегшити життя водіїв: лопатами, «незамерзайкою», проводами для “прикурювання”, щітками та шкребками для льоду. Однак бувалі водії кладуть туди, в доповнення до стандартного зимового набору, пляшечку етилового спирту або, на крайній випадок, горілки.

Але для чого і яким повинен бути той самий «крайній випадок»?

Властивості етилового спирту не обмежуються тим, щоб звабити свідомість людини яка його п’є, а отже й область застосування високоградусною рідини ширше, ніж деякі думають. І водії — одні з тих, хто всебічно користуються воістину чарівними характеристиками спирту.

Наприклад, досвідчені автовласники знають, що взимку «незамерзайка» витрачається стрімко, а її висока ціна — далеко не завжди гарантує якість. Тому купують її за 50 гривень у продавців на узбіччі — це і не накладно, і не смердить, і заявлені на етикетці характеристики рідина майже витримує, так і «тюнінгу» піддається легко — достатньо перед сильними морозами долити спирту в бачок омивача. Коли прийдуть морози, рідина в бачку гарантовано не замерзне.

Як стверджують бувалі водії, спирт допоможе швидко позбутися і від щільного шару інею і крижаної кірки на лобовому склі. Метод особливо актуальний, коли необхідно швидко сісти в автомобіль і поїхати. Досить полити спиртом область лобового скла навпроти водія і трохи почекати, коли лід перетвориться у воду.

І навіть коли ви потрапили у снігову пастку і добуксували до льоду, на допомогу приходить все та ж пляшка спирту. Поливши горючою рідиною на буксуюче колесо і налив її в місце контакту шини з зледенілою поверхнею, так само можна позбутися від льоду, поліпшивши тим самим зчеплення протектора покришки з ґрунтом.

І звичайно ж, спирт завжди дасть змогу зігрітися застряглому у сніговому полоні водієві. Їм можна обтиратися або, скажімо, розпалити багаття. А можна, в очікуванні допомоги й щоб зовсім не замерзнути, прийняти всередину — але це вже крайній випадок.

ДжерелоПереглядів: 139