Негативні сторони цивільного шлюбу: 4 моменти, про які варто пам’ятати

Територія успіху

Розглянемо, в чому ризик цивільного шлюбу для жінок.

Багато пар воліють не поспішати з укладенням офіційного шлюбу, посилаючись на те, що штамп у паспорті нічого не змінює. Так і притертися один до одного треба, так би мовити, «пропрацювати» подальше спільне життя. Розгляньмо разом, чим небезпечний цивільний шлюб. В першу чергу — для жінок.

Іноді чоловік і жінка співіснують так, як їм звично і зручно, роками лише на словах вважаються «сім’єю». Але настає момент, коли відбувається «протверезіння»: вже не перший рік разом, можливо, є дитина, і не одна, а віз і нині там — чи то сім’я, чи то так!

Чим небезпечний цивільний шлюб

Не дивно, якщо чоловіки не бажають робити кроки в бік РАГСу, прочитавши цей заголовок, вигукнуть: «Нісенітниця!». І почнуть приводити багато аргументів, як вони люблять свою жінку, як піклуються про неї, як… загалом, роблять все, що і чоловіки в офіційному шлюбі. А, ні, не все так, як виявляється. Розгляньмо прості приклади.

Цивільний шлюб не завжди стає офіційним

Як би себе не тішили наші прекрасні жінки, спільне життя з чоловіком під одним дахом не завжди закінчується шлюбом.

А навіщо цивільному партнеру бажати щось краще, якщо і так все прекрасно: доглянутий, нагодований, обласканий протягом багатьох років. А якщо раптом з’явиться на горизонті прекрасна німфа, то ніяких проблем — зібрав свої речі і без усяких передмов пішов.

І плювати, що, можливо, він жив за ваш рахунок, перечікуючи не найкращі часи життя, або те, що ви старанно лікували його зранене серце після розлучення… А якщо, не дай Боже, вас до себе взяв? Ти вже зрозумій і пробач, як кажуть, і з’їжджай з моєї квартири.

Труднощі в непередбачених ситуаціях

Все, ви розлучилися. Адже і нічим не доведеш, що то було придбано спільно, у що були вкладені час, гроші, нерви. А діти, народжені в такому союзі, — практично незаконнонароджені.

Уявимо страшну ситуацію. Раптом кохана людина загинула (тьху-тьху-тьху). Чи ви отримаєте щось у спадок? Малоймовірно, якщо тільки він не переписав на вас квартиру або машину. У всіх інших випадках майно відійде рідні. Так і при втраті годувальника дитині не передбачені ніякі блага.

«Незручний» статус серед родини

Жінки в будь-якому шлюбі свого партнера називають чоловіком, а от чоловіки — в основному співмешканкою, коханкою, подругою, на крайній випадок. І ось як до такої подруги повинні ставитися його друзі і родичі? Правильно, як до тимчасово поряд з ними. Тобто… сьогодні одна, завтра — інша, третя…

Та й якщо чесно, коли людина дійсно любить, вона усіма шляхами намагається зробити половинку «своєю». Так-так, буквально поставити на ній «штамп», що рівноцінно штампу в паспорті. Це говорить про серйозність і бажання більшого, ніж є: свого спільного дому, своїх спільних дітей, своїх спільних друзів і рідних…

Чоловік, пропонує піти в РАГС, заявляє : це моє; я готовий утримувати, допомагати, захищати, відповідати за свої вчинки і свої дії. Я готовий жити і постійно бути поруч, а не бігти, якщо раптом щось піде не так, щоб потім знову з’явитися з повинною головою і як ні в чому не бувало склеювати черепки розбитої шлюпки…

Ймовірність співжиття не з тими людьми

Цивільний шлюб — це, по суті, дружба двох людей, які з різних причин зійшлися і вирішили вести побут. Наприклад, його досить часто практикують люди, у яких не все добре в домашній обстановці з батьками і їм просто хочеться взяти валізу і піти до будь-кого, хто запропонує дах над головою.

Також цивільним шлюбом часто прикриваються ті, хто абсолютно безвідповідальний або хоче за рахунок партнера виправити своє соціальне становище. Як зразок — альфонси або мисливиці за добробутом. А ще це ідеальний вихід для тих, хто завжди хоче мати «запасний аеродром»…

Скільки може тривати цивільний шлюб

Цивільний шлюб має право на існування, але тільки в перший рік життя, коли молоді люди зустрілися, закохалися, хочуть почати спільний побут для подальшого офіційного життя.

Але тільки в перший рік життя — це підкреслюють всі психологи, які займаються проблемами стосунків.

Якщо ж офіційної пропозиції від чоловіка не надходить відразу, то далі жінці навряд чи варто чекати, її і не буде. Тому гарненько вивчіть, чим небезпечний цивільний шлюб і чи варто роками проживати з коханою людиною в таких ось невизначених стосунках.

ДжерелоПереглядів: 265
banner