Ніколи не чіпайте ці місця на тілі свого кота, якщо не хочете бути покусаними

Наука

Для пухнастика це неприємно!

Є відомий вислів, що людина приручила кота, щоб завжди можна було мати під рукою маленького лева, якого можна погладити. І дійсно, є в погладжуванні цих маленьких хижаків щось заспокійливе і розслаблююче. Адже навіть лікарі стверджують, що власники котів менше схильні до стресів і захворювань серцево-судинної системи.

Але як зробити так, щоб задоволення було взаємним і ваш улюбленець від цього не страждав? У першу чергу, варто знати, що на котячому тілі є місця, які ніколи не слід чіпати:

Теплий животик

Буває, що пухнастик так солодко потягується на дивані, підставляючи свій животик, що руки самі так і тягнуться його погладити. Однак, слід пам’ятати, що не всі пухнастики це люблять. Хтось може поблажливо потерпіти кілька хвилин чухань, а хтось може відреагувати досить агресивно.

Лежачи на спині і демонструючи свій живіт, кіт показує, що знаходиться в спокійному стані, він розслаблений і відчуває себе в безпеці. Погладжування живота змушує котів відчувати себе вразливими. Попри те, що людина не має наміру завдати їм шкоди своїми діями, вони трактують це, як напад.

М’які лапки

Не кожен кіт буде в захваті від дотиків до подушечок лап. І вчені виділяють цілих чотири причини негативної реакції:

  • Дискомфорт. І це цілком зрозуміло, адже котові може бути просто лоскотно, оскільки на подушечках зосереджена величезна кількість нервових закінчень.
  • Страх. Лапи для кота — одні з найважливіших частин тіла, адже вони ними роблять практично все, від вмивання до добування їжі. Не дивно, що вони їх так оберігають і побоюються дотиків до них.
  • Занепокоєння. Оскільки кігті для маленьких хижаків — це зброя і засіб захисту, то кіт може просто переживати, що випустивши їх, поранить господаря або буде за це покараний.
  • Дезорієнтація. Коти за допомогою подушечок лап, зчитують інформацію, і це дозволяє їм орієнтуватися на місцевості. Дотики до них викликають втрату орієнтації, і кіт може через це нервувати.

Головне — хвіст!

І якщо з животом і лапами особливо терплячі вихованці ще можуть змиритися, то хвіст уже точно для будь-якого представника котячих є недоторканним. Річ у тім, що хвостові хребці, на відміну від спинних, значно рухливіші, і дотики до них не лише неприємні, але і часто провокують дискомфорт. Хвіст — це ціле скупчення нервових закінчень, а їх активація приносить неприємні відчуття тварині.

На форумах власників котів можна зустріти розповіді, що коти вкрай негативно реагують на подібні дотики і можуть навіть мстити за це:

“Коти не люблять, коли їх тягають за хвіст. Також у них дуже хороша пам’ять. Якщо робити коту те, що він не любить (це м’яко кажучи, тому, що на кінчику хвоста кота зосереджені нервові закінчення, і він може відчувати сильний біль), то він почне мстити, що абсолютно справедливо з його боку. Мстять коти всім відомим способом. Тому, так, може почати гадити, де попало. І буде мати рацію”.

Однак, як і в будь-яких правилах, тут є винятки. Ось, наприклад, яким спостереженням ділиться власник чотирьох улюбленців:

“У мене тепер 3 кота і 1 кішка. Кішку поки за хвіст не чіпала, а коти це люблять. Особливо, коли вони підходять, хвіст трубою, а я беру за основу хвоста всією долонею і легенько кілька разів посмикую вгору. Вони вигинають спинку і насолоджуються. А довгошерстий не заперечує, коли я йому його хвостище розчісую”.

Вуса

Що ж такого в вусах, що їх не можна чіпати? Але насправді, вуса, або вібриси, — це особливий і дуже важливий тактильний орган кішки. Вони дозволяють тварині вловлювати коливання повітря, тим самим орієнтуючись в просторі, незалежно від освітленості і аналізуючи навколишнє оточення. Крім цього, коти використовують вуса для визначення якості їжі, а також для комунікацій з іншими тваринами.

Тому дотики до них можуть створювати сильний стрес для волохатих і дезорієнтувати в просторі.

Вушка на маківці

Діапазон слуху у котів досягає 65 кГц, що набагато вище людських 20 кГц. Орієнтуючись у навколишньому середовищі, вони повністю покладаються на слух. Тому природою було задумано величезну кількість нервових закінчень на вухах. Вуха у котів дуже чутливі і ніжні. Навіть найменший дотик викликає дискомфорт.

На одному з форумів власник кота поділився цікавим висловлюванням, яке якнайкраще відображає ідеальні взаємини з улюбленцями:

“Вищий пілотаж у почуттях до котів, це наступити собі на горло і перестати робити “добро” зі своєї дзвіниці. Коту не потрібен одяг на Новий Рік, шкідливі, але смачні на ваш погляд продукти, купання та інше. Йому потрібна збалансована, нехай і одноманітна їжа, тиша, багато сну, лазерна указка, високе місце в будинку під стелею, звідки можна оглядати і де його не дістануть фізично, почухування за вухами за бажанням власника вух”.

Тому, перш за все, кота треба гладити тільки з його згоди і припиняти це робити, як тільки кіт дасть про це знати (уважний господар точно зрозуміє ці сигнали). Тоді ідилію у взаєминах з вашим улюбленцем буде точно гарантовано.

ДжерелоПереглядів: 459
banner