Ніколи не робіть ці дії — вони дуже дратують вашого кота

Наука

Деяких пухнастиків образити дуже легко.

Коти — звірі вибагливі, це загальновідомий факт. Зіпсувати настрій хвостатому улюбленцю можна через пару дрібниць. Однак, немає на світі двох однакових котів: якийсь мурлика прикро пирхне, затаїть образу на пару хвилин, а потім грає як ні в чому не бувало. Але трапляються і такі, які тут же тікають в іншу кімнату, забиваються під ліжко і депресують увесь найближчий тиждень.

І все ж: чи легко образити кота? На першу частину питання ми тільки що відповіли: багато що залежить від характеру вашого вихованця. Але прямо зараз нас очікує цікава розмова: виявляється, ми несвідомо робимо речі, які регулярно засмучують або дратують пухнастих улюбленців. Сподіваємося, стаття виявиться корисною для всіх котячих фанатів — приготуйтеся до захоплюючого читання.

Отже, починаємо з головного. Чи є у вас якісь претензії до вусатого друга або подруги? Кіт, якщо і дружить, то виключно на своїх власних умовах. Або ви їх приймаєте, або відкидаєте — третього не дано. Коти можуть дозволити собі деякі слабкості. Наприклад, вимагати сніданок у неділю о шостій ранку або розташуватися на комп’ютерній клавіатурі в розпал роботи. Але ви ж знали, на що йшли, впускаючи у своє життя кота?!

Перше. Наполегливо гладите котячий животик

Це болюча тема для всіх кошатників і предмет запеклих дискусій. Сувора правда така: зазвичай, коти активно заперечують, коли господарі порушують їх особистий простір і нав’язливо лізуть у найпотаємніше місце. Ви навіть уявити собі не можете, як буває неприємно котам: річ у тім, що м’який спокусливий животик у них — вельми чутливе місце.

Друге. Гучні і сильні дратівливі звуки

Слух у котів дуже гострий, тому вони жваво реагують на всі різкі, гучні звуки чи ті, які шарудять. Любите послухати улюблену рок-групу на повній потужності динаміків? Даремно. І ще: позбудьтеся звички говорити з улюбленцем сюсюкаючим, майже дитячим голоском. Завдяки особливостям слуху таке звернення вусаті сприймають як противний різкий вереск.

Третє. Прямий зоровий контакт

Ми, люди, звикли дивитися в очі своїм співрозмовникам — це абсолютно природно і нормально. А ось у тваринному світі прямий пильний (та ще й немигаючий) погляд розцінюється як загроза. З цього і виходить, що надалі слід бути обережнішими.

Четверте. Безцеремонність

Багато власників поводяться з вихованцями, як з живими м’якими іграшками. Неважливо, спить кіт чи не спить — підійдуть, згребуть в оберемок і дошкуляють своїми ласками та іншими докучаннями. А зараз поставте себе на місце вихованця і програйте ситуацію ще раз. Сподіваємося, більше слів не знадобиться. Пам’ятаєте про дружбу на власних умовах? Коли кіт зажадає ласки, він сам вас знайде. Інших варіантів немає.

П’яте. Погладжування хвоста

До речі, ви можете залізти в цю надчутливу зону абсолютно випадково — наприклад, просто погладжуючи тварину. Але різку реакцію кота на погладжування хвоста видно відразу, причому неозброєним оком. Просто поставте собі за правило: ніколи не чіпайте котячий хвіст, навіть жартома. Додамо також, що травмувати хвіст — завдання дріб’язкове.

Шосте. Використання ароматизаторів і освіжувачів повітря

Котам неприємні різкі і терпкі “сторонні” аромати. У хвостатих неймовірно чуйний нюх, за допомогою нюху ці тварини пізнають світ і орієнтуються в просторі. Всілякі парфуми і освіжувачі повітря збивають котів із пантелику, іноді повністю дезорієнтуючи їх. З цієї ж причини не рекомендується застосовувати наповнювачі з ароматичними ароматами.

Ось хороший приклад: ви вискочили з дому на п’ять хвилин за хлібом, а по поверненні виявили, що хтось переставив усі меблі і всі речі. Ваша реакція? Сподіваємося, все зрозуміло — коти завжди за природні і натуральні запахи.

Що коти ненавидять найбільше?

Експерти виділили три речі.

1. Запах цитрусових — це раз. Переважна більшість котів вважають його жахливим.

2. Огірки та інші змієподібні речі, об’єкти і предмети — два. Банани входять у цю категорію, будьте уважні.

3. Повітряні кулі — три. Вчені досі розгадують загадку, чим котам не догодили нешкідливі повітряні кульки.

Коти також не люблять гучних шиплячих звуків. Достатньо зашикати на кота, щоб він налякався. А тепер давайте підводити підсумки. Підкреслимо: немає на світі двох однакових котів, у кожної тварини свої власні подразники і фобії. Не виключено, що саме ваш котик обожнює ласки животика і йому абсолютно байдуже на огірок, який упав поруч.

ДжерелоПереглядів: 207
banner