“Нова інтернатура — геноцид випускника”: у Франківську під ОДА мітингують студенти-медики (ФОТО)

Суспільство

Сьогодні, 7 листопада, під стінами ОДА мітингують студенти-медики. 

Студенти вийшли на підтримку Київського мітингу проти реформи інтернатури, інформує кореспондент Голос-Інфо.

Ми вийшли на протест проти нової реформи інтернатури. Її хочуть зробити ще довшою. Тобто ми шість років вчимося, знаючи, що ще кілька років будемо проходити інтернатуру. Тобто я, як травматолог буду вчитись 6 років, а проходити інтернатуру 5 років. Керівництво університету дало нам право на мітинг,” — каже Олег Гапчак, студент 6 курсу.

Першокурсники не вийшли, бо вважають, що все може змінитися впродовж років.

За даними видання Громадське Міністерство охорони здоров’я планує змінити підхід до підготовки лікарів і впровадити нову модель інтернатури з 2020 року.

Відповідний проєкт наказу «Про затвердження Положення про інтернатуру» опублікували на сайті МОЗ для громадського обговорення.

Наразі студенти різних спеціальностей проходять інтернатуру від одного до трьох років. У МОЗ пропонують збільшити тривалість інтернатури до трьох років для всіх спеціальностей, крім загальної стоматології (один рік). 

Після інтернатури планується, що лікарі будуть проходити резидентуру, яка триватиме відповідно до складності спеціалізації. Згідно з новим проєктом, кількість спеціальностей, за якими відбуватиметься набір до інтернатури, зменшать з 34 до 13. 

Також у МОЗ пропонують запровадити розподіл місць на інтернатуру за електронним реєстром за результатами Єдиного державного кваліфікаційного іспиту. Для студентів, які складають тільки ліцензійний іспит «КРОК 2», рейтинговим показником буде результат цього іспиту. На розподіл не впливатиме форма навчання студентів.

Проходити інтернатуру випускник зможе тільки в тих закладах охорони здоров’я, що будуть відповідати затвердженим МОЗ вимогам до баз стажування.

Після проходження інтернатури студенти повинні будуть скласти ліцензійний інтегрований іспит «Крок 3» за відповідною спеціальністю, допуском до якого буде об’єктивний структурований клінічний іспит.

 Переглядів: 249
banner