Новини, яких не існує

Суспільство

Сьогодні ми бачимо дедалі більше згадок в ЗМІ про можливі протести восени, хоча жодних великих акцій не заплановано й основні політичні сили не закликають своїх прихильників вийти на вулицю.


Зростання ціни на газ, комунальні тарифи та інфляція, спротив вакцинації під час пандемії коронавірусу – це справді зручний період для того, щоб викликати дестабілізацію. Російська пропаганда завжди активно користується такими можливостями.


Інформаційним приводом може стати саме російська дезінформація та наслідки її поширення: протестів немає, але тема чомусь на слуху. Також дезінформатори постійно вишукують в Україні сліди русофобії, проводячи різні історичні паралелі, щоб обґрунтувати особливий статус російської в Україні, що закріпився під час радянської окупації.


Українська аудиторія російських та проросійських медіа становить сотні тисяч користувачів. Більшість із них спирається на реальні події, адже так дезінформація працює ефективніше.


Назви тем відображають маніпуляції, використані в темі. Тож новини з теми в ЗМІ можуть мати абсолютно інший зміст, ніж маніпулятивні матеріали. При цьому, провідні медіа, патріоти й небайдужі громадяни можуть навіть не здогадуватися, що їхні активні дії використовуються в інформаційній війні.



Переглядів: 187
banner