Обласна мобільна бригада щодо підтримки ВПО працювала на Калущині

Суспільство

Івано-Франківська обласна військова адміністрація відновила роботу мобільних бригад, фахівці яких на місцях вивчають актуальні проблеми і потреби внутрішньо переміщених людей.


Пише Голос-Інфо, посилаючись на Івано-Франківську ОВА.


Учора, 4 квітня, така мобільна бригада побувала у Калуському районі та зустрілася з внутрішньо переміщеними особами у Калуській і Верхнянській територіальних громадах.


Основна мета зустрічі із внутрішньо переміщеними громадянами – почути про їхні потреби, заслухати пропозиції та спільно знайти вирішення.


Запитували в основному про соціальну підтримку, різні види допомоги, навчання дітей, медичні послуги. Фахівці мобільної групи консультували постраждалим від війни людей з правових, соціальних, психологічних та інших актуальних питань.
Під час зустрічей учасники мобільної бригади ознайомилися із комплексом соціальних послуг, які отримують внутрішньо переміщені особи. Йшлося про те, як швидше адаптуватися, якими програмами для підтримки потрібно скористатися, ознайомили зі змінами в законодавстві, надали інформацію, яка для них буде корисною.


Так, юристи нагадали переселенцям про можливість звернутися до центру надання вторинної правової допомоги за порадою. Особливо це стосується тих, у яких пошкоджено чи знищено майно. Йшлося й про сприяння у розв’язанні актуальних питань для переселенців філіями центру зайнятості та Пенсійного фонду. Зокрема, зазначалося, що зараз на ринку праці актуальні робітничі професії, а за потреби центр зайнятості здійснює перекваліфікацію.


Учасники зустрічі домовилися про подальші заходи, спрямовані на додержання прав внутрішньо переміщених осіб в умовах воєнного стану.


Окрім того, під час зустрічі з представниками мобільної бригади ВПО отримали продуктові набори.


«Такі зустрічі є надзвичайно важливими і ефективними з метою з’ясування необхідних потреб. Важливо не просто розповідати людям, як можна отримати допомогу, а чути зворотний зв’язок від них. Докладаємо максимум зусиль, щоб перебування внутрішньо переміщених осіб на території громад району було безпечним та комфортним, також дбаємо про забезпечення родин ВПО речами першої потреби», – наголосила учасник мобільної групи, заступник голови Калуської РДА Ярослава Гасяк.

На завершення представники «мобільної групи» завітали до прихистку в селі Мостище Калуської громади та ознайомилися із умовами проживання у ньому внутрішньо переміщених осіб.Переглядів: 376
banner