Об’єдналися з виборцями: у прикарпатському селі громада долучилася до ремонту дороги (ФОТО)

Суспільство

У селі Молодятин Печеніжинської ОТГ, що на Прикарпатті, взялися ремонтувати дорогу. У бюджеті громади на це грошей недостатньо.


Депутат дев’ятого округу Печеніжинської ОТГ Василь Стефурак журналістам Суспільного розповів, який знайшли вихід з ситуації, пише Голос-Інфо.

Дорога в селі Молодятин – тупикова, каже Василь Стефурак. За її станом повинна стежити місцева влада. Проте у малих селах немає фінансів, щоб повністю відремонтувати автошлях.

“Ця дорога нікуди вже не йде, але її нам все одно треба. В селі є автомобілі, майже в кожній хаті. Ми об’єдналися із нашими виборцями, є співпраця зі старостою села, заручилися підтримкою голови громади. У нас є депутатські кошти, які передбачені на село. Це 50 тисяч гривень. Також 88 тисяч гривень дорожніх – це на ремонт бічних вулиць, чищення ровів, тобто, на благоустрій. Ми порадилися і дійшли до висновку, що треба співпрацювати з нашими виборцями. Я з людьми спілкуюся, тому сказав їм біля своїх будинків покосити траву, прокопати рів, самостійно провести той благоустрій. А гроші, які були передбачені на ці роботи, ми направимо на те, щоб нашу центральну вулицю хоч трохи підлатати”, – розповідає Василь Стефурак.

Раніше у селі відремонтували 270 метрів дороги. Там встелили суцільний асфальт, адже та ділянка була майже непроїзною. На це витратили півтора мільйона гривень, які отримали з Кабміну. Решту громада має ремонтувати за власний кошт.

“Ми лише просимо людей про фізичну допомогу. Ці гроші на благоустрій не є великими, але вони виділяються. Тому може краще не тратити їх на рови, на бічні вулички, де можна обійтися власними силами. Ми ті гроші акумулюємо і тратимо на центральну дорогу. Вони все одно передбачені бюджетом, потрібно лише домовитися з людьми. Це рекомендація мої колегам депутатам. Грошей мало, ми і так ледве теплі були, а тут ще коронавірус добиває, економіки нема. Тому можна брати на озброєння: об’єднатися з людьми і зберегти ці копійки”, – пояснює Василь Стефурак.

Минулого року, каже чоловік, він та ще двоє місцевих жителів вирішили скинутися на машину для асфальтування. Цього року планують також закупити техніку. Часто люди, які мають можливість, самостійно купують асфальт і роблять дорогу своїми силами. Прикро за те, говорить Василь Стефурак, що поки що не дочекалися допомоги ні від обласних депутатів, ні від народного обранця Андрія Іванчука, якого обрали депутатом від округу № 88. З ним громада навіть уклала угоду.

“Він прийшов до людей біля церкви перед виборами. Тоді пообіцяв, що якщо його виберуть депутатом, то зробить 3,6 км дороги. Нардеп пообіцяв, його обрали. Чомусь у село вже не їде. Але угода існує, він підписав її. Люди казали, що той пообіцяв дорогу за три місяці після того, як стане депутатом. Ну, ми чекаємо. В області нам теж сказали, що дорогу зробити неможливо. Ми просили хоч якихось коштів. Але нема такого, щоб не було можливості зробити. Той, хто хоче, шукає”, – додав Василь Стефурак.Об’єдналися з виборцями. У прикарпатському селі громада долучилася до ремонту дороги

Об’єдналися з виборцями. У прикарпатському селі громада долучилася до ремонту дорогиПереглядів: 12