Ось навіщо досвідчені водії возять в автомобілі марганцівку

Поради, Технології

Фіолетові кристали можуть стати в нагоді в екстреній ситуації на дорозі.

У спадок від Радянського Союзу нам всім дісталися не лише руїни заводів і великих будівництв, а й величезний пласт народної мудрості, яка актуальна і сьогодні. Скільки простих і геніальних рішень було створено на хвилі загального дефіциту — не злічити. Знати їх не лише корисно, але, часом, і життєво необхідно.

Зимова дорога небезпечна і важка. З роками, попри всілякі гаджети і електронні помічники, легше і безпечніше вона не стає. Тому, вирушаючи в чергову подорож, вкрай важливо грамотно зібратися, не забувши вдома найнеобхідніше. Досвідчені мандрівники відрізняються від новачків не лише умінням їздити безпечно, але і вельми оригінальним, на перший погляд, набором спорядження. Хтось скаже, що це давно застаріло, і можна обійтися одним мобільним телефоном з підв’язаною карткою, але знавець української дороги підтвердить: такі «інгредієнти» говорять не лише про добротну підготовку, а й про великий особистий досвід, який ні за які гроші не купити.

Одним з них є баночка зі зіллям, яке сьогодні і не в кожній аптеці купиш. Мова, звичайно, про марганцівку, вона ж перманганат калію. Добре відомі червоні кристали — а нам будуть потрібні саме вони, а не популярний нині розчин — застосовуються в медицині та сільському господарстві, а також повинні лежати в кожному автомобільному багажнику, якщо його господар має намір виїхати з обжитих місць у пошуках пригод. Особливо, якщо йдеться про зимову подорож.

Річ у тім, що найбільша небезпека зими — мороз. Автомобільний двигун, попри всі підготовчі роботи та огляди, може раптово «замовкнути», а ось нівелювати проблему своїми силами, вийде, на жаль, не завжди. Часом доводиться чекати допомоги: іноді на це йдуть години, а іноді — і доба. Як не замерзнути, коли деревина в лісі вся мокра, двигун не заводиться, а руки вже замерзають?

​Диванні експерти тут же розкажуть про “спалити запаску” і “злити бензин з бака”. Відповідаємо: в баку може бути солярка, яку ще треба розпалити, а вже про підпал покришки може говорити тільки той, хто цього ніколи не робив. Адже процес вимагає жарко палаючого багаття. Багаття, яке треба ще розпалити. І тут допоможе, як не дивно, саме марганцівка.

Зануривши будь-яке ганчір’я в розширювальний бачок, збираємо його в імпровізований конверт, насипаємо перманганат калію і щільно стягуємо мішечок вже на землі. Через кілька хвилин згорток задимить, а після і розгориться. Залишиться тільки підкласти дрова і зігрітися.

Хитрість полягає в тому, що марганцівка «контактуючи» з гліцерином, який є в складі антифризу, дуже швидко запалюється, створюючи достатні умови для розпалювання багаття з найбільш мокрих у світі дров. Шину, звичайно, не розпалить, але полум’я точно вистачить, щоб схопилися деревинки. А вже з таким джерелом тепла можна і допомоги дочекатися без жодної шкоди для здоров’я.

Ця маленька, на рівні шкільної програми з хімії, хитрість дозволила вижити величезній кількості водіїв, які взимку опинилися на безлюдному узбіччі. І, мабуть, це достатній аргумент, щоб покласти пару невеликих флакончиків марганцівки в аптечку.

ДжерелоПереглядів: 204
banner