Ось як кожен водій зможе самостійно звільнити примерзлі гальмівні колодки

Технології

При замерзанні колодок розв’язати проблему розблокування коліс зможе кожен автолюбитель, дотримуючись певних правил.

Взимку через перепади температур, підвищену вологість, після тривалої стоянки з включеним ручником або мийки можуть примерзнути гальмівні колодки, заблокувавши колеса. В такому разі рушати з місця у жодному разі не можна, оскільки існує високий ризик зірвати гальма.

Яким способом розв’язувати проблему, залежить від різновиду гальмівної системи, встановленої на конкретний автомобіль. Через відмінності в конструкції барабанних і дискових гальм розморожувати їх слід по-різному. При замерзанні колодок всередині гальмівного барабана розв’язати проблему складніше, оскільки прямий доступ до них відсутній.

Кілька способів розморожування колодок

Якщо проявляються деякі ознаки блокування системи гальм, то можна спробувати дуже обережно рушити з місця. При першій невдачі такі спроби краще припинити, щоб не нашкодити ще більше.

Примерзлі до барабана колодки можна звільнити декількома способами:

  1. За однією з технологій потрібно нагріти гальмівні колодки. При цьому тепловий вплив потрібно надавати безпосередньо на барабан, не демонтуючи колеса. Врятувати ситуацію можливо, обережно розтопивши лід тонким струменем води близько 50-70 °C. Важливо враховувати, що при великих морозах вона може швидко охолонути і почати замерзати, завдаючи ще більші проблеми.
  2. Для іншої технології знадобиться шланг, один кінець якого надіти на вихлопну трубу, а інший направити безпосередньо на гальмівний барабан. Через короткий проміжок часу гарячі вихлопні гази звільнять застиглі колодки.
  3. Якщо задні колодки ручного гальма примерзли на барабанних системах, то вирішити завдання їх звільнення можна механічним способом. Для цього потрібно зняти колеса, простукати по периметру барабана через дерев’яну вставку. Обстукувати потрібно до моменту, коли з’явиться характерний тріск льоду. Після цього прокрутити барабан до вільного обертання. Дану процедуру потрібно провести з кожним колесом.
  4. Якщо у вас дискові гальма звільнити колодки простіше, оскільки існує можливість прямого доступу до них. Розв’язати проблему можна за допомогою підручних засобів, які знаходяться всередині багажника. Наприклад, через отвори в колісних дисках гальмівний механізм можна полити незамерзаючою рідиною для скла. Крім того, для цієї мети прямо всередині пластикової пляшки можна приготувати насичений сольовий розчин. Під час поливу його не слід економити. Важливо використовувати теплу, але не гарячу воду!
  5. Якщо під руками немає нічого підходящого, то слід розтопити сніг всередині пластикової пляшки і полити отриманою рідиною гальмівний механізм. Слід пам’ятати, що після цього потрібно відразу ж починати рух. В іншому разі вода може замерзнути.

Профілактика примерзання

Щоб запобігти неприємностям, пов’язаним із замерзанням гальм, при настанні холодів потрібно дотримуватися певних правил:

  1. Періодично потрібно просушувати гальмівну систему за допомогою серії легких натискань на педаль.
  2. Важливо відмовитися від звички використовувати важіль ручного гальма.
  3. Якщо машину залишають на поверхні з нахилом вперед, то краще включити задню передачу. В іншому разі зазвичай авто ставиться на першу швидкість.
  4. При ситуаціях, коли без ручника ніяк не обійтися, піднімати його рекомендується тільки до одного клацання. Для страховки рекомендується під колеса підкласти камінь або шматок цегли.

Для підвищення безпеки та ефективності зимової їзди краще навчитися використовувати переривчасте або ступеневе гальмування. При цьому на автомобілях з механікою не рекомендується вичавлювати зчеплення на початку процесу.

Правильна експлуатація транспортного засобу при зимових холодах, перепадах температур, допоможе запобігти ряд проблем з гальмами.

Джерело



Переглядів: 212
banner