Ознаки того, що ваша кішка сумує — придивіться до свого улюбленця

Наука, Поради

Придивіться, можливо, ваш пухнастик дуже нудьгує.

Домашні тварини, як і люди, можуть відчувати нудьгу. І якщо на природі вихованець може знайти собі безліч розваг, то в тісній квартирі йому нічого не залишається, як покращувати собі настрій не зовсім прийнятними способами.

Починає безпричинно хуліганити

Подібні відхилення в поведінці нерідко викликають у власника тільки злість. Подерті шпалери та меблі, штори й килими з зачіпками, перекинута квітка і розкидана по підлозі земля, розбита ваза — ознаки звичайної нудьги у пухнастика.

Вуличні коти постійно зайняті пошуком їжі або партнерки, і в процесі їм доводиться долати різні перешкоди, ховатися в разі небезпеки, битися з суперниками. Домашня тварина, щоб заповнити недолік подібних пригод, починає бешкетувати та розважати себе всіма доступними способами.

Весь час їсть, хоча не голодна

Хрестові походи на кухню — звичайне заняття для вихованця що нудьгує. Таким чином кішка намагається зняти стрес, просто заїдаючи його ласощами, як це робить більшість людей.

Зрештою неуважний господар може перегодувати улюбленця, що призведе до неминучих проблем із надмірною вагою та ожиріння. Якщо кішка проводить більшу частину часу біля мисок з кормом, то слід годувати її часто і невеликими порціями.

Ходить по квартирі й нявкає

Постійні котячі крики можуть не бути ознакою сексуального бажання, як вважають багато господарів. Таким чином звір намагається показати, що йому нудно і не вистачає уваги.

Однак крик може бути й ознакою болю в результаті якогось раптового недугу. Тому на всяк випадок слід показати тварину ветеринару.

Чіпляється до господаря

Якщо кіт ходить за вами по п’ятах і сумно дивиться в очі, то він, швидше за все, лише намагається сказати, що господар не приділяє йому достатньо часу. При цьому звір може кидатися під ноги, пеститися, піднімати хвостик вертикально вгору, заважати займатися справами.

Не варто відганяти його, щоб не посилити стрес. Можна погладити вихованця, поговорити з ним, посадити на коліна, щоб налагодити контакт і підвищити довіру.

Виявляє ознаки стресу

Нав’язливий грумінг, що доходить до фанатизму, також вважається ознакою нудьги у тварини. І охайність не має до цього ніякого відношення.

Вилизуючи свою шубку, кішка намагається зняти відчуття тривоги від того, що не може знайти для себе підходящого заняття. У тяжких випадках тварина починає видирати у себе клаптики шерсті і ковтати їх, що в результаті призводить до сумних наслідків.

ДжерелоПереглядів: 203
banner