Перевірені способи заощадити гроші на бензині влітку та не зашкодити машині

Технології

Зростання цін на паливо змушує придумувати нові способи, як заощадити на бензині. Особливо влітку, коли кожну зайву копієчку хочеться витратити на відпочинок, а не на бензин.

Можна заощадити на бензині влітку і при цьому не нашкодити автомобілю?

Це питання хвилює багатьох, особливо зараз, коли паливо в умовах посилення кризи може істотно подорожчати.

Розповідає, як заощадити на пальному.

Почнемо з неприємного. У місті, з його жвавим трафіком і пробками, заощадити не вийде. Але це можна зробити в далекій дорозі — скажімо, на дачу.

Ось кілька способів.

Повітряний фільтр

Від забитого повітряного фільтра двигун буквально задихається. А якщо фільтр давно не міняли, і він сильно забився, автомобіль може просто захлинутися. Річ у тім, що через нестачу повітря електронний блок управління двигуном робить паливо-повітряну суміш багатшою, ось витрата пального збільшується. Тому, влітку повітряний фільтр бажано поміняти на новий. Так ви заощадите 5% палива.

Шини

Перед поїздкою на дачу накачайте шини. Підійміть в них тиск на пару десятих вище базових значень. Так можна заощадити 1-2 % палива.

Увагу на дах

Великий багажник на даху — це зручно, оскільки туди можна покласти багато всякої всячини. Але такий «гаджет» погіршує аеродинаміку автомобіля, що підвищує витрату палива на 10 %. Тому без гострої потреби ми не радимо вам його використовувати.

Який бензин заливати

Не варто економити на бензині. По-перше, не треба заправлятися на неперевірених АЗС, повівшись на менші ціни. Така економія може закінчиться ремонтом двигуна.

І не треба переходити на 92-й бензин, замість рекомендованого виробником 95-го. Це не збереже сімейний бюджет. Річ у тім, що в спеку 92-й буде викликати детонацію. Тобто, після займання паливо-повітряної суміші від свічки запалювання в циліндрі відбувається ще один вибух. Швидкість поширення полум’я при цьому різко збільшується, а ударна хвиля багато разів відбивається від стінок циліндра і поршня.

В результаті отримуємо зниження потужності двигуна і знос деталей циліндропоршневої групи. Для запобігання детонації рекомендують заливати дорожчий 98-й бензин. Де тут економія, запитаєте ви? Але це більше не економія, а затримка. Таким чином ви продовжите життя двигуну.

Стиль їзди

Тут все банально і вже неодноразово описано. Чим вище швидкість, тим більше витрата, причому, рази в два. Тому їхати треба плавно, закривши при цьому всі вікна. Бажано ще і вимкнути кондиціонер. А щоб не зваритися заживо в машині в спробі заощадити, вирушайте в дорогу рано вранці, коли на вулиці прохолодно. Тоді і кондиціонер не потрібно буде вмикати.

ДжерелоПереглядів: 185
banner