Перевищення швидкості: які штрафи чекають на водіїв в Україні та світі

Суспільство

Чим вони обумовлені? І де зафіксовані рекорди штрафів за перевищення швидкості?

У більшості цивілізованих країн до лихацтва за кермом ставляться вкрай нетерпимо. Які штрафи встановлені для порушників швидкісного режиму в Україні та світі?

У всьому світі штрафи за перевищення швидкості, поряд зі штрафами за водіння в нетверезому вигляді, завжди були найвищими.

Влада розвинених країн привчає своїх громадян до правильної поведінки за кермом саме за допомогою фінансових стягнень. Водії бояться їх, як вогню, і намагаються не порушувати швидкісний режим.

Україна

Україна, на жаль, не є країною найбільш законослухняних водіїв. У 2020 році український уряд посилив контроль за порушниками на дорогах. До цих заходів підштовхнула жахлива статистика смертності і травматизму внаслідок ДТП.

У червні влада озвучила нові суми штрафів за перевищення швидкості. А також впровадили розгалужену систему відеофіксації порушень ПДР і збільшила число радарів, контролюючих швидкість на дорогах.

МВС встановило допустимі нормативи швидкості, які категорично не можна порушувати. В результаті дозволена швидкість в межах населених пунктів склала 50 км/год; в житлових кварталах і поблизу пішохідних переходів — 20 км/год; на дорогах з подвійною суцільною — 90 км/год; з розділовою смугою -110 км/год; на автомагістралях — 130 км/год. гранична швидкість для автомобілістів, що мають стаж водіння менш ніж два роки, — 70 км/год.

Штрафи за перевищення швидкості в Україні

Громадяни України, які ігнорують норми допустимої швидкості руху, заплатять від 255 до 680 гривень. Штрафи залежать від ступеня перевищення швидкості і його наслідків. Виходячи з цього, встановлено три суми стягнень.

  • 255 грн доведеться віддати тому, хто перевищив дозволену швидкість на більш ніж 20 км/год, але менш ніж на 50 км/год.
  • Якщо водій збільшив швидкість більш ніж на 50 км/год, сума штрафу складе 510 грн.
  • А якщо порушення швидкісного режиму спровокувало ДТП, вона досягне 680 грн.

Головні умови оплати штрафу за перевищення швидкості в Україні

Дорожня поліція вимагатиме сплати штрафу протягом 30 днів після отримання порушником повідомлення про відповідне порушення.

За перші 10 днів після повідомлення з автомобіліста можуть стягнути половину суми. Ці перші 10 днів — також термін для того, щоб оскаржити постанову (якщо водій не вважає себе винним).

Якщо порушник не заплатить штраф протягом 30 днів, з нього стягують подвійну суму. Крім того, на його рухоме і нерухоме майно можуть накласти арешт.

У порівнянні з штрафами в інших країнах світу, українські суми в 8-24 долари здаються сміховинними.

Так які ж покарання за перевищення швидкості встановлені в інших державах? І де за це садять у в’язницю?

Швейцарія

У цій країні зафіксовано один з рекордних штрафів за порушення швидкісного режиму: 290 тисяч доларів. Один місцевий підприємець заплатив цю суму, прокотившись зі швидкістю 137 км/год замість належних 80 км/год.

Первинне порушення такого типу карається стягненням до 270 доларів. Але якщо це буде повторюватися надалі, сума зросте до 1600 і вище.

Сьогодні швейцарцям не спадає на думку лихачити ще й тому, що з 2013 року порушникам швидкісного режиму загрожує тюремне ув’язнення на термін від одного до чотирьох років.

Фінляндія

Саме фіни вважаються чи не найзавзятішими борцями з перевищенням швидкості. Тут розраховують суму покарання залежно від доходу автомобіліста і тяжкості порушення. Найчастіше ця сума досягає 1500 євро.

Найвідоміший випадок, який розповідають фіни в повчання молодим водіям, стався в 2004 році. Відомий власник хокейного клубу Юссі Салоноя заплатив штраф в 170 тисяч євро. Його дохід в той рік склав 11 млн євро. На ділянці дороги, де швидкість обмежувалася 40 км/год, він дозволив собі «аж» 80 км / год.

Канада

Середній штраф за порушення швидкісного режиму в цій країні становить 1000 доларів. Але нерідко досягає і 10 000 дол. А найбільша виплата за порушення цього правила дорожнього руху була зареєстрована на рівні 25 000 доларів.

Великобританія

У цій державі мінімальний штраф становить 100 фунтів стерлінгів. Його заплатить той, хто перевищив швидкість на 32 км/ч. якщо водій повторить свій проступок чотири рази протягом трьох років, то на пів року позбудеться прав.

Середня сума штрафу часто досягає 1000 фунтів стерлінгів. Вона залежить не лише від доходу порушника, але також від щільності населення і погоди в даному регіоні.

Один з найбільших штрафів був заплачений британцем в 2007 році: сума склала 8000 фунтів стерлінгів.

США

Кожен штат по-своєму вирішує долю лихача. У деяких штатах навіть передбачено тюремне ув’язнення.

Ключовим фактором при нарахуванні суми стягнення є систематичність таких порушень. Перший раз строго не карають:в середньому — на 500 дол. Але з кожним новим випадком цифра зростає.

Середній розмір штрафу за повторні порушення сягає понад 1000 доларів. А у Вірджинії, наприклад, за незначне перевищення швидкості можна поплатитися сумою в 2500 доларів.

Португалія

Ця країна розробила одну з найжорсткіших систем покарання за таке порушення. Причому виплату штрафу тут не звикли відкладати в довгий ящик: гроші стягуються прямо на дорозі. Якщо автомобіліст з якихось причин не може заплатити, дорожня поліція не дозволяє йому продовжити рух.

Сума штрафу для любителів швидкої їзди в Португалії нерідко досягає 1800 Євро.

Італія

Це — одна з тих країн, де за порушення ПДР карають особливо суворо. Не лише офіцери дорожньої поліції, а й місцеві водії негативно ставляться до тих, хто ігнорує правила поведінки на дорогах.

За перевищення швидкості тут штрафують на 168-3287 Євро.

Німеччина

Законослухняні німці теж суворо карають порушників швидкісного режиму. У 2020 році влада країни ще більше посилила покарання для порушників ПДР. Нововведення відчутно позначилися і на тих, хто перевищив швидкість в перший раз і в незначній мірі (штраф — до 30 євро).

Водіїв тепер позбавляють прав все частіше і на більш довгі терміни.

Середня сума штрафу досягає 400-800 Євро. Вона залежить, у першу чергу, від виду автомобіля і місця, де зафіксували порушення.

Японія

За порушення швидкісного режиму японців штрафують в середньому на 800 доларів. Хоча ця сума, на думку влади, вельми м’яке покарання. Тому тут, зазвичай, до штрафу додають позбавлення прав і виправні роботи до 6 місяців.

Однак перевищення швидкості не є найбільш злісним покаранням для японських водіїв. Найбільш нетерпимі тут до наявності алкоголю в крові автомобіліста: за це передбачений надзвичайний штраф в 8700 доларів.

ОАЕ

В Арабських Еміратах піти від покарання за порушення швидкісного режиму практично неможливо. Радари і відеореєстратори встановлені повсюдно.

Сума штрафу в середньому досягає 817 доларів. Вона залежить від того, на скільки швидкість вища, в порівнянні з допустимою. Але оштрафувати тут можуть навіть за перевищення на 1 км/год.

А в еміраті Рассел крім штрафу загрожує покарання батогами.

У 2012 році одному молодому водієві в Арабських Еміратах всього за п’ять хвилин поліція виписала 12 штрафів на 12 тисяч доларів і конфіскувала на рік його автомобіль.

ДжерелоПереглядів: 184
banner