Перший день на новому робочому місці: як успішно відпрацювати та не сісти в калюжу

Територія успіху

Як не сісти в калюжу в перший робочий день.

Далеко не всім вдається дотримуватися золотого правила: «Щоб бути щасливими, достатньо вранці з радістю йти на роботу, а ввечері — з радістю додому!» Кажуть, навіть на постійну роботу треба ходити щотижня новою дорогою (щоб не впасти у затяжний застій!). Що вже говорити про тих, хто зважився на зміну роботи взагалі. Це доля сильних! Небагато наважується зробити крок у невідомість. А адже в цьому є маса переваг.

  • По-перше, вас тут ще не знають, і ви, нарешті, можете змінити імідж і проявити себе так, як давно хотіли, але боялися приміряти цю маску.
  • По-друге, будь-які зміни в роботі принесуть у ваше життя цілу хвилю новизни: і нових друзів, і нові відчуття, і клопіт, і радості. Так чому б не впустити все це до себе?

Отже, щоб не сісти в калюжу в перший же робочий день, почнемо готуватися до нього заздалегідь.

Розвідка

Уточніть у вашого попередника або найбільш досвідченого офісного «дідка» детальний план приміщення (туалети, їдальня, курилка, місця для відпочинку). Озирніться в вашому новому кабінеті: можливо, в ньому відсутні верхні перегородки — тоді всі особисті дзвінки телефоном будуть чутні сусідам. Можливо, службова пошта проглядається службою безпеки, а їжу прийнято носити з собою з дому.

Дізнайтеся режим дня офісу

Хто, скільки і з ким п’є чай, тріпається про футбол, планує важливі наради, в які години любить посилено працювати, а також відпочивати ваш бос. Вникніть в корпоративні правила поведінки та стиль роботи в офісі: можливо, на новому місці існує певний дрес-код (фірмові кольори, обов’язкове інше взуття, відсутність штанів і прикрас у жінок або показушний здоровий спосіб життя чоловіків — ніяких сигарет!).

Дізнайтесь, як заведено звертатися один до одного

На «ви» або «гей, друже». Чи офісне спілкування зводиться до незліченних директив по е-мейлу, або шеф особисто ходить по кабінетах з страхітливим обличчям.

Зовнішній вигляд

Увага до нової персони — і без того підвищена, тому не прагніть протягом першого тижня продемонструвати все своє вбрання новому колективу. Ви прийшли не на подіум, а працювати. Тому тримайтеся приглушених тонів і класики в одязі.

Дружність — найбільш знезброювальний козир

Пам’ятайте перше правило Гліба Жеглова: «Розмовляючи з людьми, постійно посміхайтеся!» Завдяки цьому прощається багато «косяків».

Будьте ввічливі

Перший час на новій роботі доведеться регулярно роздавати направо і наліво: «вибачте», «поясніть, будь ласка», «а як ви думаєте?», «дякую вам за підтримку». Ці люди, дійсно, змінили свій звичний режим роботи, щоб бути поруч з вами, щось підказати, куди вас направити, тому будьте щедрі у відповідь!

Запам’ятовуйте імена

Хтось подумки пише їх на лобі у співрозмовника, хтось порівнює зовнішність співробітників з зірками кіно. Якщо не сподіваєтеся на пам’ять — позначайте в затишному місці щось типу: «добра, в сережках, з косою» або «темний, іноді з фіолетовою краваткою».

Записуйте

Нехай це буде погодинний звіт або список всіх доручень — зараз важливо утримати в голові великий обсяг інформації! «Тупий олівець краще гострої пам’яті!»

Не бійтеся помилок

Вони все одно будуть: ідеальних людей не буває. Точно так само переживали свій перший робочий день і Президент країни, і Зірка естради, і Великий чарівник. Тільки так, спотикаючись і пізнаючи, радіючи і встаючи в повний зріст, можна чогось навчитися! А якщо страшно — подумки берете свій страх за руку і продовжуєте працювати разом з ним, неначе чогось навчаєте маленьку дитину.

І головне

Як би не пройшов ваш перший день на робочому місці, що б ви не відчували, як би не намагалися підібрати правильні слова і одяг, щоб відповідати новому рівню — все це вже позаду. Ви — на новій вершині! Так що, сміливо крокуйте далі!

ДжерелоПереглядів: 225
banner