Перший сніг і перша ожеледь — 8 простих прийомів досвідчених водіїв

Поради, Технології

Зимова їзда набагато складніша від літньої — навіть на сучасному автомобілі. Особливо якщо зима настала несподівано.

Сніг, ожеледь і гума

Якщо пейзаж раптом побілів, а калюжки затверділи, то фрази типу «Не встиг поміняти шини» звучать непереконливо. До цього моменту на вашій машині повинна бути встановлена зимова гума, навіть якщо формальний термін заміни ще не настав. Випробовувати долю в такій ситуації не варто — краще відмовтеся від поїздки. А гуму поміняйте при першій можливості. Краще «переїздити» на зимовій, ніж їздити до останнього моменту на літній.

Стоянка

Перший снігопад… Рясні пласти снігу налітають на вас звідусюди, але ви мужньо доїжджаєте до роботи (або куди потрібно — неважливо). Однак не поспішайте глушити мотор. Якщо ситуація дозволяє, то не полінуйтеся “протоптати” собі стежку для подальшого виїзду, прокатавшись по сніжній цілині туди-сюди хоча б на півметра-метр. Цим ви значно підвищите свої шанси безперешкодно покинути паркування, пробившись крізь снігову перешкоду.

Пожалійте вітрове скло

Ситуація проста: на вулиці стало дуже холодно. Щоб швидше прогріти мотор, ви вимкнули грубку і стрибаєте навколо машини, розгрібаєте сніг, замикаєте ворота і т. п. Нарешті, вирішивши, що можна рушати, ви застрибуєте в салон і радісно включаєте обігрівач…

Увага — порада: у жодному випадку не направляйте потік гарячого повітря відразу на вітрове скло! Різкого перепаду температур воно може і не витримати. Якби пічка працювала з самого початку, то нічого страшного не сталося б: повітря нагрівалося б плавно. А в ситуації, що склалася, потрібно всіма силами уникати температурного стрибка, направляючи повітря куди завгодно, тільки не відразу на скло.

Куди ковзаємо?

Рушивши в дорогу, ви раптом відчули, що дорога стала реально слизькою. І ось вас починає заносити на зустрічну смугу… Куди треба повернути кермо, щоб вирівняти машину?

В голову починають лізти обривки думок про типи приводу: мовляв, на задньому приводі треба крутити туди, на передньому — сюди… Між тим, рішення — елементарне: незалежно від типу приводу, вам потрібно просто повернути кермо в бік потрібного руху! Це той випадок, коли своїм інстинктам цілком можна довіряти. Тип приводу ролі не відіграє.

Відкрийте!

Дощик, нічний мороз, каток під ногами — ще вчора цього не було… А для остаточного задоволення — примерзлі до ущільнювачів дверей: замки клацнули, а ось в машину не потрапити… На майбутнє треба буде обробити ущільнювачі силіконовою змазкою, а поки що, для початку, можна спробувати навалитися усім корпусом на двері, намагаючись хоч якось зрушити їх з місця. Досить часто це допомагає.

Якщо багажник все-таки відкрився, у деяких моделях можна пробратися в салон через нього. Виглядає досить дивно, але що робити? Нарешті, можна спробувати полити дверний проріз теплою незамерзайкою, якщо роздобуде таку… Від злості можна, звичайно, притягти звідки-небудь і чайник з окропом, але це не дуже гарна ідея. По-перше, може тріснути скло, а, по-друге, якщо двері так і не відкриються, то окріп досить швидко змінить свій агрегатний стан, перетворившись у тверду масу льоду… І тоді ваше завдання істотно ускладниться.

Тримайтеся подалі

Темно, слизько, холодно, неочищені дороги, замети… А навколо багато інших водіїв, яким так само незатишно, як і вам. Що б там не стверджували «бувалі», а взимку їздити набагато важче, ніж влітку. Рекомендація проста: звикайте їздити взимку повільніше, ніж влітку — хоч на 10 км/год. За можливістю дуже бажано збільшити дистанцію з сусідами по дорозі. І, звичайно ж, ніяких лихих розгонів і гальмувань. Погано закінчиться…

Не запускається…

Вночі стався перший мороз, а вранці з’ясувалося, що сучасний двигун образився і не запускається. Перша спроба, друга спроба — вже бензином звідкись потягнуло… Що ж, буває. Але чого точно не варто більше робити, так це продовжувати мучити стартер — марно. Аромат бензину підказує: свічки,напевне, залиті невикористаним паливом. Але шанс таки запустити мотор у вас ще є. Для цього потрібно втиснути педаль газу в підлогу: при цьому подача палива перекривається. Така продувка осушує свічки, допомагаючи мотору запуститися. Потім можна відпустити педаль, подача палива відновиться — можна їхати.

Примерзання

Перший сніг і перші заморозки дуже часто чергуються з одним з останніх дощиків. В таких випадках, навіть якщо ви потрапите всередину машини, у вас є реальний шанс позбутися допомоги «двірників». Вони, напевне, примерзли до скла, а потужності моторчика точно не вистачить, щоб звільнити їх з пастки. Зате її вистачить на те, щоб спалити запобіжник. Тому постарайтеся привчити себе перевіряти рухливість склоочисників вручну. Якщо примерзли — хапайте шкребок, балончик з автохімією і все, що знайдете. Можна, звичайно, запустити двигун і чекати, поки скло почне відігріватися, але це буде дуже нескоро…

І ще трошки про сніг. За можливістю не ставте машину там, де, напевне, пройде когорта снігоприбирачів. Інакше ці хлопці можуть випадково повністю засипати вашу машину.

ДжерелоПереглядів: 198
banner