Помилки, які допускають під час покупки нового авто
Ці поради допоможуть зберегти нерви і заощадити гроші.
Інтернет кишить сумними історіями про те, як покупці нових машин потрапляли в дилерські пастки, втрачаючи свої кровно нажиті, час і нерви. Здавалося б, всі вже давно повинні були визубрити правила захисту від “нечесних” автоторговців, але ні. Багато хто продовжує робити грубі помилки, через які володіння свіженьким авто перетворюється на справжній кошмар.
Після того, як ви визначилися з маркою і моделлю автомобіля, що відповідає всім вашим вимогам і вписується в рамки позначеного бюджету, потрібно вибрати дилера, який люб’язно передасть вам “машину мрії”. А це не так просто, як може здатися на перший погляд.
Поворот не туди
Якщо йдеться про нову “конячку”, не уживану, то “сірі” автосалони викреслюємо відразу: за “нульовим” авто — тільки до “офіціалу”. І хоча на цьому кроці оступаються не багато, нагадати про можливі наслідки все ж варто.
Чи не кожен продавець прагне “розвести” покупця. Але оскільки “офіціали” тісно співпрацюють з дистриб’юторами, вони поводяться скромніше “сірих” колег. Останні публікують оголошення із свідомо неправдивими прайсами, роздувають відсотки по кредитах, без будь-яких пояснень зривають терміни видачі авто, підсовують биті і несправні машини.
Але найголовніше — їх набагато складніше притягнути до відповідальності. У представництво марки вже не поскаржишся: залишається сподіватися лише на закон “Про захист прав споживачів”.
Дякую, почекаю
Як відомо, автомобіль в “офіціала” можна або купити відразу (вибрати з того, що є в наявності), або замовити і почекати. Чому другий варіант кращий? Ви можете сконфігурувати машину під себе — без зайвих опцій і, відповідно, переплат. Все начебто логічно, а багато хто все одно вважає за краще брати “тут і зараз”, витрачаючи на непотрібні “плюшки”.
Торг доречний
Складно уявити собі покупця, що торгується з продавцем в булочній. Однак автомобіль — не буханець білого хліба, його вартість в десятки тисяч разів вища, а тому в шоу-румі просити знижку можна і навіть потрібно. Головне — робити це правильно, тож шанси на успіх багаторазово збільшаться, а разом з ними зменшиться підсумковий прайс.
Так, не варто впадати в крайність і нахабніти. Важливо розуміти, що дилер може порадувати бонусом лише в тому разі, якщо йдеться про машини в середніх і багатих комплектаціях, з яких ритейлер отримує досить відчутний відсоток — або, інакше кажучи — маржу. А чим більше додаткових опцій і послуг ви додасте в своє замовлення, тим знижка буде вищою.
Сім раз прочитай
І хоча всі розуміють важливість уважного прочитання договору купівлі-продажу перед підписанням, багато хто — сп’янілі, ймовірно, радістю покупки — вивчають папери “одним оком”, пропускаючи дійсно важливі речі. Адже саме за допомогою цього документа, в разі чого, дилера можна притягнути до відповідальності в судовому або досудовому порядку.
Отже, які ж пункти нас особливо цікавлять в договорі? По-перше, підсумкова вартість автомобіля (особливо, якщо він замовляється під клієнта). Неодмінно повинен бути пункт, де прописано, чи може ціна змінитися за час виробництва і доставки машини. По-друге, самі терміни передачі транспортного засобу клієнту, розмір неустойок в разі, якщо ці самі терміни будуть продавцем зірвані.
По-третє, відповідальність дилера, його гарантійні зобов’язання перед споживачем. А ось чого в документі бути не повинно, так це додаткових комісій, скажімо, за доставку автомобіля зі складу (або іншого майданчика) в обраний вами автосалон. Справедливості заради відзначимо, що цим часто грішать саме “сірі” дилери.
Дивись в обидва
Що собою являє процес передачі автомобіля покупцеві? Останнього проводжають в зону видачі, де у нього є можливість уважно вивчити автомобіль на предмет пошкоджень, несправностей і відповідності замовленню. Клієнт, зазвичай, кидає побіжний погляд, мало не вириває ключі з рук менеджера і поспішає покинути автосалон. Його можна зрозуміти — йому не терпиться відправитися на своєму новому залізному другові додому. Але поспіх тут ні до чого.
Вивчіть кожен сантиметр кузова: автомобілі нерідко пошкоджуються при транспортуванні. Візьміть з собою на видачу тлумачного приятеля, який вміє поводитися з товщиноміром. І не лінуйтеся натискати на всі клавіші в салоні, інспектуючи роботу систем. Про будь-які відхилення повідомляйте продавцеві: вирішити проблему набагато простіше відразу, на місці, ніж після підписання Акту прийому-передачі.
Якщо все в порядку, не зайвим буде звірити VIN-код автомобіля на кузові з номером, прописаним в документах — хіба мало дилер переплутав машину або документ. Переконайтеся, що Вам передали повний комплект паперів (два примірники договору-купівлі продажу з актом прийому-передачі, сервісну книжку, мануал, інструкції з додаткового обладнання, страхові поліси, якщо такі оформлялися) і, зрозуміло, два комплекти ключів.
Переглядів: 254