Прання подушки в пральній машинці: чому важливо проводити гігієну постільних речей

Поради

Догляд за подушкою — це одна зі складових міцного здоров’я.

Існують особливості прання подушки в пральній машинці, і залежать вони більшою мірою від наповнювача. Експерти попереджають, що не варто ігнорувати обов’язкову гігієну подушки, оскільки це може негативно позначитися на здоров’ї з часом. Прання подушки провести не складно, і будь-яка господиня зможе з ним впоратися в домашніх умовах.

Чому прати подушку так необхідно

Без подушки зараз не обходиться практично жодна людина. Оскільки вона використовується кожен день, то вимагає, як і багато речей, ретельного і правильного догляду. Здавалося б, навіщо прати подушку, досить поміняти просто наволочку. Але експерти стверджують, що всередині подушки може накопичуватися пил, волога. А це дуже хороше середовище для розмноження пилових кліщів, цвілі та інших мікроорганізмів, які негативно можуть вплинути на здоров’я людини.

Про регулярну гігієну подушки часто згадується, але багато хто не проводить її, оскільки не знають, як правильно це зробити, щоб остаточно не зіпсувати виріб. Але ж якщо неправильно випрати подушку, то можна не лише позбутися обсягу виробу, але і домогтися нерівного розподілу наповнювача, що може негативно відбитися на сні і викликати дискомфорт в хребті і шиї.

Які подушки можна прати в пральній машинці

Перш ніж прати подушку в пральній машинці, потрібно точно знати, який наповнювач в ній знаходиться. Не всі наповнювачі придатні до прання в пральній машинці. Експерти рекомендують прати подушки з такими наповнювачами:

  • шерсть;
  • пух і перо;
  • бамбук;
  • холофайбер і синтепон;
  • силіконові кульки (антистрес).

Не рекомендують прати подушки ортопедичні і з “ефектом пам’яті”. Їх краще віднести в хімчистку.

Як правильно випрати подушки в пральній машинці з холофайбером або синтепоном всередині

Ці наповнювачі відносять до синтетичних матеріалів. Попри свою природу, у цих наповнювачів є ряд переваг, і найважливіше, що вони сильно не звалюються, тому і прати їх дуже просто. Існує кілька особливостей прання подушок з таким наповнювачем:

  1. Якщо дозволяє пральна машинка, то таку подушку можна випрати цілком з напірником, але можна і в розібраному вигляді, розклавши наповнювач в мішки для прання. В цьому випадку краще додатково прочесати наповнювач щіткою для вовни та хутра (її можна придбати в зоомагазині), тоді подушка стане м’якою і повітряною, як до прання.
  2. Подушка з цими наповнювачами переться в машинці в режимі “для делікатних речей” і при температурі не більше 40 °C.
  3. Можна прати пральним порошком, але найкраще підійде рідкий миючий засіб для догляду за синтетикою. Цей гель буде запобігати накопиченню гранул прального порошку в наповнювачі, що виключить його запах після прання і виникнення алергії.
  4. Важливо відключити режим віджиму при пранні подушки, інакше наповнювач зімнеться і втратить обсяг. В цьому випадку віджимати доведеться вручну, роблячи це дуже обережно.
  5. Синтетичні наповнювачі потрібно просушити протягом 2-3 днів, розклавши на горизонтальній поверхні в сухому і добре провітрюваному приміщенні.

Важливо! Прати подушки потрібно раз на квартал, але не рідше, ніж 2 рази на рік.

Думка про те, що постільна білизна буде захищати від загрози розмноження різних мікроорганізмів, помилкова. Відомо, що деякі мікроорганізми дуже добре розмножуються в курному і вологому середовищі наповнювачів. Тому регулярний догляд за подушкою — це одна зі складових міцного здоров’я.

Джерело



Переглядів: 202
banner