Правила чищення та прання пуховиків

Поради

Речі це, як правило, не дешеві, а зіпсувати їх неправильним доглядом, на жаль, досить просто.

Зима — час теплих курток і пуховиків.

Тому, щоб зимові куртки та пуховики прослужили максимально довго, зберігаючи свої якості та зовнішній вигляд, необхідно знати й дотримуватися кількох правил їх чищення та прання.

Подивіться на етикетку

Перш за все вивчіть рекомендації з чищення виробу від виробника, вони вказані на ярлику.

Перед пранням

Відстебніть всі хутряні елементи й капюшон, приберіть пояс з пряжкою і висячу фурнітуру. Якщо металеві елементи прибрати не можна, обв’яжіть їх клаптем тканини, яка при пранні не злиняє на пуховик.

Найбільш забруднені місця — внутрішню частину манжетів, поділ, а також комір — потрібно попередньо запрати з допомогою щітки та господарського мила. З жировими забрудненнями добре справляється рідина для миття посуду. Сліди від тонального крему очистить медичний спирт.

Якщо куртка дуже брудна, то її на пару годин потрібно замочити з рідким миючим засобом.

Перед тим, як закладати пуховик в пральну машину застебніть всі блискавки, кишені та виверніть куртку навиворіт.

Прання

Для прання використовуйте тільки рідкі миючі засоби — порошок погано вимивається і часто залишає на пуховиках розводи. Максимальна температура води — на більше 30 градусів.

На пральній машині вибирайте програми: «Делікатне прання», «Пухова ковдра» або «Ручне прання». Для віджиму використовуйте максимальну кількість обертів.

Корисні лайфхаки

Щоб протягом прання пух у виробі збивався рівномірно, разом з курткою покладіть в машинку 3-4 спеціальних м’ячі для прання. Якщо їх немає, підійдуть м’ячики для великого тенісу. Тільки переконайтеся, що вони не полиняють на пуховик.

Важливо! За один раз періть тільки один пуховик: щоб наповнювач очистився якісно, куртка повинна вільно рухатися всередині барабана пральної машини. Якщо виріб об’ємний, і є ймовірність розбалансування при віджиманні, додайте в барабан невеликий рушник.

Сушка

Починати сушіння пухових виробів потрібно одразу після прання, інакше прілого запаху, звалювання пуху і жовтих плям не минути. Якщо виробник дозволяє машинну сушку, то проводити її слід протягом двох годин не виймаючи з барабана м’ячів, які будуть збивати пуховик.

Вручну пуховик сушать тільки у вертикальному положенні. Виверніть пуховик на лицьову сторону, для збереження форми виробу застебніть на всі блискавки та ґудзики, повісьте на вішалку з широкими плічками.

В процесі сушіння необхідно періодично струшувати пуховик. Якщо пір’яні ковтуни все ж з’явилися, розібрати їх можна вручну, але тільки не відразу після прання, а хоча б через пару годин. Час від часу вивертайте куртку — так наповнювач буде просихати більш рівномірно. В кінці сушіння пуховик можна збити, як подушку.

Після повного висихання, щоб добре розпушити виріб, покладіть його в барабан разом з м’ячами та увімкніть тільки центрифугу. При необхідності повторіть процес кілька разів. Розгладити пуховик після прання та сушіння допоможе відпарювання.

Відновити водовідштовхувальні властивості куртки допоможуть спеціальні спреї-просочення.

Дотримання таких правил прання і сушіння дозволять зберегти зовнішній вигляд і функціональність пухових виробів максимально довго!

ДжерелоПереглядів: 315
banner