Правила котячого виховання: як прищепити тварині хороші манери

Наука, Поради

Слухняний і вихований кіт – мрія будь-якого господаря.

Слухняний і ввічливий кіт — запорука збережених нервів господаря.

Чим молодший кіт, тим простіше його виховувати: у нього ще не сформувалися звички. Найкраще піддаються вихованню кошенята до півроку.

Однак це не означає, що котів старше виховати неможливо: просто на це доведеться витратити більше часу.

Розберемося, як же виховати у кошеняти хороші манери.

Основи котячого виховання

Перед початком виховання визначте правила свого будинку. Вирішіть, що дозволено та заборонено робити вашим вихованцям. Правила повинні працювати для всіх тварин в будинку і ніколи не порушуватися.

Не можна в один день дозволяти кошеняті стрибати по столах і гризти проводи, а в інший — лаяти його за це і карати. Кошеня заплутається і не зрозуміє, як правильно себе вести.

Покарання взагалі слід виключити з виховного арсеналу. У котів погано з логічним мисленням, особливо коли між провиною і покаранням минув час. Впливати на кошеня потрібно в момент його хуліганства.

Для безпеки членів сім’ї забороніть грати з кошеням руками та ногами. Руки повинні асоціюватися у кота з ласкою та їжею, а не з противником.

Ігноруючи це правило, дорослий кіт буде полювати на руки та ноги, що призведе до травм кінцівок і псування одягу.

Котячий етикет

Дорослий вихований кіт повинен знати, що їсти можна лише з миски, ходити в туалет — лише в лоток, точити кігті — об кігтеточку. В природі такі правила етикету не передбачені, тому господареві доведеться розповісти про них коту.

Привчіть кошеня до порядку: поставте його миски та лоток в певне місце, яке не буде змінюватися. Також варто встановити час годування. Так ви уникнете бажання кота поцупити смакоту зі столу.

Найкраще виховання кошеняти — це гра. Утримайтеся від лайки у бік кошеняти та ляпанців: так малюк буде тільки боятися і перестане довіряти.

Небажана поведінка кошеняти

У більшості випадків кіт поводиться не так, як хотілося б господареві, не з шкідливості. Часто кошеня просто намагається заповнити свої потреби або задовольнити цікавість.

Наприклад:

  • Якщо кошеня гризе дроти, плінтуси або квіти, воно хоче точити свої зубки і поповнити запас вітамінів. Відверніть вихованця іграшкою з запахом;
  • Якщо кошеня порпається в смітнику, воно шукає там їжу. Не залишайте недоїдки в сміттєвому відрі;
  • Кошеня ходить по столах і заглядає в шафи — проявляє цікавість. Зробіть так, щоб така дія асоціювалася у нього з чимось неприємним: звуком або запахом;
  • Якщо кошеня ходить в туалет в недозволеному місці — дитині не подобається її лоток, вона не вміє ним користуватися або не знає, де він знаходиться;
  • Кошеня точить кігті об меблі — не знає, як користуватися кігтеточкою. Навчіть його такої премудрості.

Для кошеняти весь світ — це ви й будинок, в якому він живе. Він не знає, як поводитися правильно, якщо йому про це ніколи не говорили.

ДжерелоПереглядів: 510
banner