Представники наукового відділу та відділу ВДОПЗФ взяли участь у тренінгу з визначення екологічного стану річок методом біоіндикації

Суспільство

Тренінг відбувся 30-31 серпня. Ця система оцінки екологічного стану водойм базується на вивченні якісного та кількісного складу видів-індикаторів. Тренером був к.б.н. Тарас Микітчак.


Пише Голос-Інфо, посилаючись на Карпатський національний природний парк


Учасники тренінгу отримали уміння використання методики з обчислення Індексу Вудівіса, що використовується, в основному, для оцінки рівня забруднення вод побутовими стоками.


В основу методу покладено спрощення таксономічної структури біоценозу в міру підвищення рівня забруднення вод випадання індикаторних таксонів при досягненні меж їх толерантності на тлі зниження загальної різноманітності організмів — макробезхребетних, об’єднаних в так звані групи Вудівісса.


Слід зазначити, що біологічні показники якості вод є основними для визначення їх якості, а фізико-хімічні та геоморфологічні — це додаткові параметри, що використовуються для оцінки екологічного стану окремих водних масивів.


Надалі працівники КНПП продовжать самостійно досліджувати басейн ріки Прут та виявляти потенційні загрози для гідробіонтів.


Стежте за нами в соціальних мережахЮтубТелеграмФейсбук та Інстаграм.
Переглядів: 469
banner