Програма з трьох кроків, яка допоможе вам навчитися контролювати свій стан і уникати стресів

Наука

Як навчитися контролювати свій настрій, щоб стати щасливішими.

Для того, щоб навчитися керувати емоціями, психологи радять ознайомитися з так званою концепцією управління станом. Знаючи про цю концепцію ви зможете зрозуміти, як завжди залишатися на позитивній хвилі і уникати стресів.

Навіщо потрібно проконтролювати себе

Тіло і розум — єдине ціле. Вони працюють разом, тому проблеми з тілом відображаються на розумі і навпаки, психологічні проблеми призводять до поганого самопочуття. Якщо ви виснажені в фізичному плані, то немає нічого дивного в тому, що у вас можуть з’явитися тривожні і депресивні думки. Згадайте, як часто вам було весело після виснажливого робочого дня або важкого трудового тижня.

Багато хто ставить важливі питання про те, чому важливо контролювати саме настрій, а не фізичний стан. Відповідь проста, адже ми часто не можемо взяти і видалити фізичне нездужання. Але зате це можна зробити з думками. Думки першорядні завжди і в будь-якій ситуації.

Крок перший: вибір цільового стану

Тільки ви можете вибирати те, в якому стані знаходитися. Саме це вам і потрібно робити, але робити правильно. Типовим для будь-якої людини є вибір стану, який допомагає в подоланні певних перешкод на своєму життєвому шляху.

Хороший приклад — коли нас дуже сильно щось турбує, ми намагаємося змінити стан тривожності на стан задоволеності, впевненості в собі і щастя. Психологи й експерти в галузі нейролінгвістичного програмування стверджують, що абсолютно не обов’язково вашим цільовим станом повинне бути щось одне. Ви можете хотіти бути щасливими, радісними, а також злегка натхненими. Ключовий момент у цій методиці — ведення записів.

Записуйте той стан, який вам необхідний зараз. Тут дуже важливо «вести звітність», записуючи все на папір, а не просто запам’ятовуючи. Це значною мірою покращує методику.

Крок другий: список речей, які вам допомагають

Управління активами — це постійний перехід з одного стану в інший. Ми кожен день, кожну хвилину можемо робити щось для того, щоб покращувати свій стан. Вам необхідно записувати, що ви робите, а також відзначати, що з цього вам допомагає.

Наприклад, ви заходите в соціальну мережу, щоб відчувати себе не такими відчуженими, або ви йдете в магазин, щоб купити собі щось, щоб підвищити самооцінку і так далі. У вас вже є набір інструментів, які відмінно працюють. Може ви гуляєте чи п’єте чай, або виходите на балкон, йдете в спортзал. Постійно поповнюйте цей список чимось новим, відзначаючи, що конкретно це вам допомагає.

Крок третій: список того, що вам допоможе

Наприклад, у вас вже є цільовий стан, який ви записали:

  • хочу бути радісним;
  • хочу бути цілеспрямованим;
  • хочу бути енергійним.

Тепер необхідно написати, що конкретно вам потрібно зробити для того, щоб ви досягли такого стану. Почати варто з першого пункту — «хочу бути радісним». Наприклад, вам приносить радість чашка кави вранці, пробіжка, ранній підйом, спілкування з близькою людиною, комп’ютерні ігри і так далі.

Бути цілеспрямованими, приміром, багатьом допомагає банальне складання списку справ на день. Комусь допомагає наведення порядку в будинку з ранку, тому що це допомагає налаштовуватися на потрібний лад. У кожного свої методи.

Бути енергійними допомагає, наприклад, дотримання режиму дня. Лягти раніше спати, не переїдати перед сном. Вранці можна прийняти контрастний душ, випити кілька склянок води. Хтось слухає свою улюблену музику перед виходом з дому, займається йогою або медитує. Варіантів може бути мільйон.

Ця система — основа захисту психічного стану. Ця програма з трьох кроків потрібна для того, щоб ви більше покладалися не на експертів в інтернеті, не на когось іншого, а на самих себе. Почніть записувати цільовий стан, обдумувати те, що вам допомагає досягати цього стану і складати список того, що вам допоможе в конкретній ситуації. Ця методика допоможе вам усвідомити, що ваш психічний стан у ваших руках. Тепер ви є вашим власним тренером. Щодня повторюйте собі як можна частіше, що якщо ви хочете чогось домогтися, щоб щось сталося, то ви повинні докласти зусилля.

ДжерелоПереглядів: 152
banner